V první třetině jednoznačně ovládal tempo zápasu opavský Slezan. Po zásluze tak svítilo na ukazateli po dvaceti minutách skóre 4:1. Za opavské se prosadili postupně Vlašánek, jež vsítil dvě branky a po jedné přidali Džemla s Čavrkem. Po bezbrankové prostřední části vše nasvědčovalo tomu, že si Slezan již nenechá výhru utéct. Ústí se však neuvěřitelně zvedlo a po osmi minutách poslední třetiny bylo skóre 4:4. Hosté byli jasně lepší, proto mohli opavští hráči poděkovat za vyrovnaný stav vynikajícímu Trenčanovi. Do konce třetiny padlo na obou stranách po jednom gólu, proto se šlo prodlužovat. Minutu před koncem nastaveného času se strhla obrovká mela. Rozhodčí rozdělili několik trestných minut. Poté se ještě zápas dohrál. Těsně před koncem prodloužení se prosadil bek Planovský a zajistil tak Slezanu dva body.
23.kolo, pátek 28.11.2008
6:5p(4:1, 0:0, 1:4 - 1:0)
Branky a nahrávky: 8. Vlašánek (Baďura, Herman), 9. Džemla (Koschatský), 18. Vlašánek, 20. Čavrk, 58. Vitek (Džemla), 65. Planovský (Mlýnek, Čavrk) - 18. Havlíček (Zákoutský), 42. Zákoutský (Drnec), 46. Drnec (Brož, Zakoutský), 48. Havlíček (Zákoutský, Brož), 59. Brož (Zákoutský). Vyloučení: 13:8, navíc Březa (UNL) 10 min OT, Gulba - 5 minut a do konce utkání za ránu pěstí do oblasti hlavy, Vitek 5 minut a do konce utkání za hrubost, Koschtaský 5 minut a do konce utkání za hrubost (všichni OPA) - Wegert 5 minut a do konce utkání za ránu pěstí do oblasti hlavy, Pojezný 5 minut a do konce utkání za ránu pěstí do oblasti hlavy, Havlíček 5 minut a do konce utkání za hrubost, Holomek 5 minut a do konce utkání za hrubost (všichni UNL) Využití: 1:2. V oslabení: 1:1. Diváci: 100. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 2:1, 3:1, 4:1, 4:2, 4:3, 4:4, 5:4, 5:5, 6:5.
HC Slezan Opava: Trenčan - Sedláček, Žídek, Kysela, Vitásek, Gulda, Planovský, Martínek, Dohnal - Čavrk, Herman, Vitek, Koschatský, Vlašánek, Baďura, Mach, Božilov, Džemla, Mlýnek.
HC Slovan Ústí nad Labem: Wegert (65. Petrásek) - Jurčák, Drahorád, Stejskal, Zákoutský, Grin, Holomek, Sveikauskas, Brož - Kočí, Kentoš, Janíček,Šaršok, Březa, Drnec, Bříza, Havlíček, Místecký, Pojezný, Řídel.

Komentář k zápasu

Začátek zápasu vyšel lépe hostů z Ústí. Největší šanci spálil v šesté minutě po skvělé individuální akci Březa, jemuž se nepodařilo prostřelit Trenčana. Od této chvíle se začal osmělovat i Slezan. V osmé minutě se již mohli domácí hráči radovat. Baďura našel přesnou přihrávkou Radka Vlašánka, který zasunul pod víko. Ani ne za minutu to již bylo o dvě branky. Střelu Koschatského tečoval za záda překvapeného gólmana Džemla. Hosté pomalu začali hru vyrovnávat a Trenčan musel opět předvést řadu skvělých zákroků. V 18. minutě však kapituloval. Zákoutský vysunul do samostatného úniku Havlíčka, který prostřelil opavského brankáře střelou nad lapačku. Ihned po vhazování se hnal do útoku jeden z opavských hráčů. Těsně před vlastní brankou ho nedovoleně poslal k zemi ústecký Holomek, proto následovalo trestné střílení. K puku se postavil střelec první branky Vlašánek a po bekhendové kličce se mohl radovat již podruhé. Kdo si myslel, že se Slezan spokojí s tímto stavem, ten se mýlil. Hosté sice měli možnost přesilové hry, ale i tak vstřelili opavští gól. Těsně před první sirénou se zmocnil puku po chybě jednoho z ústeckých beků Anton Čavrk a řítil se sám na Wegerta. Po několika rychlých kličkách ho zcela vyšachoval ze hry a nekompromisně zasunul puk do branky. To byla také poslední akce první třetiny, která byla jednoznačně v režii domácích. Ti ji tedy zcela zaslouženě vyhráli 4:1.

Ve druhé třetiny se již hra zpomalila. Tempo hry již nebylo takové, jako v posledních minutách první dvacetiminutovky, proto k vidění moc šancí nebylo. Přibylo rovněž vyloučení, zejména na opavské straně. Na domácí straně spálil největší možnost prostřední třetiny Herman. Na druhé straně na Trenčana nevyzrál Zákoutský, jehož střelu vyrazil strážce opavské klece betonem. I po čtyřiceti minutách tak platilo skóre 4:1 pro Slezan.

Hosté vstoupili do poslední dvacetiminutovky jako polití živou vodou. Do not jim hrálo i časté vylučování opavských hráčů. V 42. minutě se přesnou střelou prosadil Zákoutský, který nedal Trenčanovi šanci. Ústí i nadálé předvádělo výborný hokej a místy mělo až drtivý tlak. Domácí defenziva opět kapitulovala za čtyři minuty. Brož si pohrál za opavskou brankou s pukem a našel zcela volného Drnce, který se nemýlil. Hosté přidávali i nadále na obrátkách a opavští se nestačili vůbec ohánět. Po osmi minutách třetí třetiny již bylo vyrovnáno. Zákoutský se lehce zbavil jednoho z opavských beků a předložil fantastickou přihrávku Havlíčkovi, jež zavěsil pod víko. Hosté mohli jít i do vedení. To by ovšem své velké šance musel využít Drnec. Nestalo se tak, proto trestal Slezan. Dvě minuty před koncem strhl výhru na domácí stranu Vitek, který střelou zápěstí překonal Wegerta. Ústí se navíc poté dopustilo nedovoleného zákroku, proto vše nasvědčovalo tomu, že si Opava již nenechá svůj náskok utéct. Hosté se však opět vzchopili a vyrovnali. Brož vypálil od modré a vymetl pavučiny v pravém rohu opavské branky. Po řádné hrací době skončil zápas 4:4, proto se šlo do prodloužení.

V něm se hrálo především ve středu hřiště. Šancí bylo poskromnu, a zdálo se, že se o vítězi rozhodne až v nájezdech. V poslední minutě nastaveného času se však strhla obrovská bitka. Rozhodčí rozdali několik trestů na obou stranách do konce utkání. Po ustálení situace se šlo utkání dohrát. Na nájezdy však nedošlo. Těsně před vypršením nastaveného času převzal ideální přihrávku od Mlýnka Jan Planovský a propálil Wegerta. Rozhodl tak, že si domácí na své konto připíší na rozdíl od Ústí o jeden bod více.


Aktuálně na webu