Klíčovou bitvu rozhodla třetí třetina, Opava Kopřivnici podlehla

• středa 09. února 2022

Hodně smutní odcházeli fanoušci Slezanu ve středu z opavského zimáku. Jejich miláčci sehráli s Kopřivnicí vyrovnaný duel, dvakrát se jim podařilo na soupeřovo vedení zareagovat, rozhodující slovo ale ve třetí třetině měli Tatrováci. Ti rozhodli o své výhře 3:2 v početní výhodě. Slezan tak ztratil důležitý zápas a v sobotu bude ve Žďáru nad Sázavou bojovat o naději pro postup do play-off.

37. kolo, středa 9. 2. 2022

2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

HC TATRA Kopřivnice

Branky a nahrávky: 20. Ficek (Kadula, Krupa), 35. Wolf (Malina, Kadula) – 8. Seidler (Gola, Vaněk), 23. M. (Slavík, Vaněk), 52. Suchý (Seidler, Pindel). Vyloučení: 9:12. Využití: 1:2. Diváci: 272. Rozhodčí: Goňa – Rychlý, Veselý.

Piták (Baldik) – Ficek, Kocián, Šindelář (C), Thiel, Zouhar, Zelenka – Buršík, Horný, Kadula, Malina (A), Vojtovič, Rousek, Wolf (A), Peterka, Vašenka, Damašek, Krupa, Beránek. Trenér: Aleš Tomášek.

ostava (Kučera) – Štěpánek, Slavík, Mituchovič, Hrůzek, Krzak, Marek (A), Fojtík T. – Mach J. (C), Seidler, Gola, Suchý, Pargáč, Mach M., Indrst, Fojtík F., Pindel, Vaněk, Sluštík. Trenér: Jaroslav Kofroň.

První šancí veledůležitého utkání měla Kopřivnice. Bývalý Opavák Rostislav Vaněk pláchl domácí obraně už po necelých dvou minutách, jeho zakončení ale naštěstí skončilo vysoko nad. Za dalších pět minut ale Tatrováci potrestali opavský faul. Slezan přišel o puk za vlastní brankou, mezi kruhy dostal kotouč Seidler a než se Piták stačil zorientovat, kotouč byl v síti. Opava se následně snažila tlačit kupředu, dlouho to ale bylo bez většího úspěchu. Nakonec ale přišel kýžený šatnář. Kadula kousek od modré přenechal při protiútoku kotouč Fickovi, jehož rána z druhé vlny skončila v síti.

Po změně stran šla bohužel Kopřivnice podruhé do vedení. Po dvou minutách a čtrnácti sekundách vystřelil od modré Slavík, Piták vyrazil jen k Matěji Machovi a bylo to 1:2. Vyrovnat Opavští mohli v polovině druhé části hry, ale nejprve neproměnili početní výhodu a následně nevyšlo ani přečíslení dva na jednoho. S další přesilovkou už si ale Slezan poradil. Vyražený kotouč do sítě dorazil ve skrumáži Wolf. Následně ještě mohl hostům vrátit vedení po povedené individuální akci Matěj Mach, ale jeho únik naštěstí zastavilo břevno Pitákovy klece.

Ve třetí třetině měla Opava k dispozici nejprve dvě přesilovky, ty bohužel zůstaly nevyužity. Poté mladík Adam Beránek nešťastně z vlastní třetiny vyhodil puk přes plexi a putoval za katr. To se ukázalo později jako klíčový moment zápasu, přesilovku totiž šikovnou tečí využil Suchý. Vyrovnat mohl o čtyři minuty později Wolf, jenže únik mu nevyšel. V samotném závěru to ještě Slezan zkoušel v šesti, ale vyrovnání nepřišlo.

Aleš Tomášek (trenér Opavy):"Kluky musím pochválit, plnili to, co měli. Od druhé třetiny jsme byli lepší, hokej se ale bohužel hraje na góly. Zápas byl trošku svázaný pohledem na tabulku. Naši mladí kluci takovými zápasy rostou, tentokrát to bohužel skončilo v náš neprospěch. Hrálo se o play-off, prosrali jsme to, ale v sobotu hrajeme ve Žďáru a chceme se o to ještě porvat."