Luxusní druhá třetina a export bodů do Slezska. Opava Brno porazila i počtvrté

• sobota 11. prosince 2021

Opavští hokejisté to na brněnskou Kometu prostě umí. Svěřenci kouče Aleše Tomáška zvládli i čtvrtý duel letošní sezony s rezervou slavného celku. V Rondu sice Opavští prohrávali 1:0, ještě v první části hry se jim ale podařilo vyrovnat a po změně stran následoval uragán. Slezané modrobílým nastříleli pět branek a bylo hotovo. Domácí už se v poslední části hry na odpor nezmohli a Opava vyhrála 6:2. Vrací se tak na čtvrtou příčku.

22. kolo, sobota 11. 12. 2021

HC Kometa Brno

2:6 (1:1, 1:5, 0:0)

Branky a nahrávky: 10. Mikyska (Havlát, Brabenec), 35. Mokrohajský (Studený) – 18. Krupa (Malina, Wolf), 29. Šindelář (Zouhar, Malina), 34. Buršík (Peterka, Ficek), 35. Malina (Krupa, Šindelář), 37. Buršík (Zapletal, Římský), 40. Vojtovič (Beránek, Ficek). Rozhodčí: Maťašovský – Bubela, Čelechovský. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 217. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:6.

Slavíček (Šembera) – Sedláček D., Studený, Švejda, Kučera (A), Mikyska, Sedláček J., Trnka, Seemann, Fajmon – Havlát, Mokrohajský, Vašíček, Malý, Krejčí, Kadlic, Halász, Brabenec (C), Moskal (A), Pigl, Popelka, Škvrně.

Piták (Baldik) – Kunc, Zapletal, Zouhar, Šindelář (C), Ficek, Kocián – Věntus, Peterka, Vojtovič, Krupa, Římský, Wolf (A), Horný, Malina, Vašenka, Buršík, Beránek, Kadula, Štindl.

Slezané v Brně po delší době nastoupili ve čtyřech kompletních formacích. Úvodní minuty zápasu ale patřily domácí rezervě Komety Brno. Ta byla v začátku špílu aktivnějším celkem a vytvořila si několik příležitostí. Při jedné z nich ještě Pitáka zachránilo břevno. V čase 9:10 už se však Brňané radovali. Fickovo podražení potrestal ranou od modré Mikyska, opavský brankář toho přes klubko těl příliš neviděl. Poté se hra poněkud vyrovnala. Tři minuty před koncem se Slezan dočkal vyrovnání. Vlastimil Malina se dostal ke kotouči na pravém kruhu, přihrál lépe postavenému Krupovi a Slavíček se nestačil přemístit – 1:1.

Po změně stran se na brněnském ledě začaly dít věci. Na kluzišti existovalo jedno jediné mužstvo – byli to borci v červenobílém, kteří šli v čase 28:12 do vedení, když přesilovku využil ranou od modré Šindelář. O pět minut už to bylo z pohledu Slezanu 3:1. Ficek vystřelil, do jeho projektilu vložil hůl Buršík a Slavíček byl bez šance. Po chvilce se sice podařilo snížit Mokrohajskému, koncert Opavy však pokračoval dalšími třemi góly. Na 4:2 dal Malina, který z vrcholu pravého kruhu trefil vzdálenější vikýř. Radost na opavské střídačce panovala i v posledních čtyřech minutách prostřední části hry. Druhý gól v zápase dal nejprve Buršík. Šestý direkt Brnu zasadil Vojtovič. Slezan druhou třetinu ovládl 5:1 a základ tří bodů byl položen.

V poslední části hry se ještě domácí výběr snažil s vývojem utkání něco udělat, Slezané ale drama nepřipustili. Opavští se tak vrací na čtvrtou příčku s náskokem dvou bodů právě na Kometu, navíc mají jeden zápas k dobru.

Jiří Otoupalík (trenér Brna): "Jsme zklamaní, protože to dnes bylo čtvrté utkání s Opavou a čtvrté, které jsme prohráli. Pro nás rozhodl nepochopitelný výpadek ve druhé třetině, kdy jsme úplně rezignovali na náš způsob hry. Po první třetině jsme měli vést 3:0 a místo toho jsme se potom ve druhé sesypali, což se nám nemůže stávat. Poslední třetinu jsme hráli moc složitě, všechno jsme nahazovali do rohu. Chyběla přímočarost a tah na branku. Nedá se nic dělat, musíme jet dál."

Aleš Tomášek (trenér Opavy): "Zápas se mi hodnotí lehce. Měli jsme ze soupeře trochu strach, Brno v posledních utkáních vyhrávalo, nám se naopak moc nedařilo. Uzdravili se nám ale nějací hráči, takže jsme konečně mohli hrát na čtyři pětky. Podpořili jsme to výborným výkonem odzadu. Nejsme zvyklí hrát na tři pětky a moc nám to nevycházelo. Na čtyři pětky se nám zkrátka hraje líp."