Opava neuspěla ani na ledě Nového Jičína

• pondělí 29. srpna 2011

Další porážku si připsali na své konto hokejisté Opavy. V utkání, které se hrálo v Novém Jičíně, přitom Opavští působili hokejověji. Nový Jičín však mnohdy podržel skvěle chytající Šrámek, občas zazvonila i branková konstrukce. Naopak chyby v defenzivě na druhé straně způsobily to, že Slezan v duelu, který byl herně velice vyrovnaný, na dobrý výsledek nedosáhl. K výhře nedopomohla ani nová akvizice v opavské bráně - Dušan Šafránek.

přát., pondělí 29. 8. 2011

5:3 (2:0, 2:3, 1:0)

Branky a nahrávky: 6. Hruška (Macháček), 12. Uhlár (Slavík, Gulda), 31. Častečka R. (Toman, Ohera), 38. Gebauer (Andrýsek), 56. Tomášek (Křesťan, Hruška) - 28. Grofek (Polok), 28. Herman (Grofek), 35. Mlýnek. Vyloučení: 5:4 (Tichý - 10 min OT). Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 150. Střely na branku: 30:35. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3, 5:3.

Šrámek - Andrýsek, Chvostek, Hruška, Pelikán, Gulda, Slavík - Skaloš, Macháček, Glabazňa - Gebauer, Toman, Zedník - Ohera, Tomášek, Uhlár - Částečka R., Křesťan

Šafránek - Tichý, Faksa, Kukol, Tůma, Chalupa, Vrábel, Černý, Polok, Mlýnek, Herman, Měch, Grofek, Wolf, Koschatzký, Baďura, Vitek

Slezanu nevyšla úvodní perioda, který byla po herní stránce velice vyrovnaná, nicméně z branek se radovali pouze domácí. V 6. minutě otevřel skóre Hruška, který naskočil do brejku rovnou z trestné lavice a poprvé tak překonal novou opavskou posilu Dušana Šafránka. Ve 12. minutě přišla druhá gólová trefa Nového Jičína. Uhlár dostal šikovný pas za obranu a dělovkou nad Šafránkovu vyrážečku rozvlnil podruhé síť. Slezan hrál aktivně a snažil se o snížení, nicméně v úvodní dvacetiminutovce už gól nepadl.

Prostřední část hry už vyšla Piskořovu týmu o poznání lépe. Ve 28. minutě se kotouč dostal k Polokovi, který ve spolupráci dvou Tomášů našel Grofka a ten snížil na rozdíl jedné branky. A to nebylo vše! Ještě v té stejné minutě Slezan srovnal, když se do střelecké listiny zapsal Herman. Gólové hody však nebraly ani zdaleka konce. O tři minuty později se radovali opět domácí diváci, kterých zde přišlo zhruba půl druhé stovky. Gól Častečky tak poslal domácí barvy opět do vedení, ne ovšem na dlouho. Ve 35. minutě se totiž prosadil rychlý Mlýnek a bylo opět srovnáno. Dvě trojky však na světelné tabuli do přestávky nakonec nevydržely. 125 vteřin před druhou sirénou se totiž po asistenci Andrýska trefil domácí Gebauer a Nový Jičín už tak potřetí v zápase vedl.

Poslední třetina byla z herního pohledu nejvyrovnanější. Přesto ji vyhráli domácí, kteří jedinou brankou odskočili na konečných 5:3. V 56. minutě o tomto finálním stavu rozhodl přesnou trefou Tomášek. Slezan tak v Jičíně neuspěl, za předvedený výkon se však stydět nemusí. Opavští hráči domácí přestříleli, vytvořili si celou řadu gólových příležitostí, avšak Šrámek měl dnes evidentně svůj den. Nutno dodat, že Opavě chybělo hned několik důležitých hráčů. Zápasu se zúčastnilo také kvarteto věrných opavských fanoušků.

Poslední přípravný duel čeká na Opavu 2.9., kdy bude našemu mužstvu soupeřem Přerov. Zápas by se měl uskutečnit na opavském zimním stadionu.

Michal Piskoř (trenér, HC Slezan Opava)
Zápas se mi hodnotí těžce. Dvě třetiny jsme hráli v podstatě na jednu bránu a dostávali jsme velice laciné góly, kdy nám soupeř snad čtyřikrát ujel a skóroval. Náš problém je ten, že v brankovém prostoru si všichni dávají přednost, každý někoho hledá, největší problém je pak v zakončení před bránou, nepadá to tam. Potřebujeme dávat daleko více gólů.