Opava se vítězstvím v Porubě vyhoupla do čela tabulky

• sobota 17. září 2011
  • Adam Bagar

Ke třetímu duelu nové sezóny zajížděli svěřenci trenéra Michala Piskoře na led nováčka soutěže, nedaleké Poruby. Ostravští byli v první třetině aktivnější a v oslabení se dostali do vedení. Slezan od druhé třetiny přidal, což se projevilo i brankově. Na trefy Mlýnka a Černého ovšem dokázali domácí reagovat. Rozhodnutí přišlo v úvodu třetí tercie, kdy Gleicha propálil v přesilové hře Tomáš Grofek. V závěru si již Opava svůj těsný náskok udržela a odvezla si z porubského ledu tři body. Ty ji navíc vyhouply do čela východní skupiny 2. hokejové ligy.

3. kolo, sobota 17. 9. 2011

HC RT TORAX Poruba

2:3 (1:0, 1:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 16. Krayzel, 37. Kalina (Pavlačka, Wolf) - 29. Mlýnek (Tichý), 33. Černý (Polok, Kocián), 41. Grofek (Tichý). Rozhodčí: Mrkva - Mikler, Koliba. Vyloučení: 8:9, navíc Gleich (POR) 10 min. OT. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 450. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.

Gleich - Mintěl, Wolf R., Piskura, Goláb, Vnenk, Šindelář - Kotásek, Pavlačka, Chaloupka, Zuber, Zdráhal, Matějný, Kalina, Badžo, Baranyk, Vajda, Galgonek, Krayzel.

Šafránek - Bednárek, Tichý, Tůma, Kukol, Jurčík, Mosler - Baďura, Měch, Herman, Polok, Pavelek, Kocián, Koschatzký, Wolf P., Černý, Grofek, Chalupa, Mlýnek.

Moravskoslezské derby začalo poněkud opatrně. Ani jeden z týmů si nedokázal vytvořit šanci, která by se dala označit za gólovou. Hrálo se však ze strany na stranu, ale obrany hrály prim a gólmani museli řešit jen dalekonosné pokusy. Do první vážnější příležitosti se dostala Opava. V dobré střelecké pozici se ocitl Pavelek, jehož střelu Gleich vyrazil a před prázdnou brankou operující Bednárek se již k dorážce nedostal.

Na druhé straně zahrozila rovněž Poruba. Matějný zůstal před Šafránkem sám, ale ani po této šanci se skóre neměnilo. Poruba byla v těchto momentech aktivnějším týmem. Její úvodní gól však přišel až ve vlastním oslabení, kdy na modré udělal hrubku obránce Kukol a unikající Luděk Krayzel projevil své zkušenosti a bez problémů do prázdné svatyně zakončil.

V úvodu druhé tercie měl Slezan k dispozici více než minutovou přesilovku pět na tři, ale hra v početní výhodě jakoby opavským hokejistům nesvědčila. Taktická bitva s minimem šancí pokračovala i nadále. Hladovější po gólu byli hráči v bílých dresech a ti také dokázali vyrovnat. Po Tichého střele se k dorážce dostal Michal Mlýnek a pod ležícím Gleichem zasunul.

Domácí dopláceli na svou nedisciplinovanost. V jedné z početních výhod předvedl Slezan pěknou kombinaci. Polok našel pěknou přihrávkou zcela volného Lukáše Černého a ten ranou z první otočil skóre na 1:2. Série faulů předvedla následně také Opava. RT TORAX měl k dispozici více než dvě minuty přesilovky pět na tři. Tu také dokázal využít. Pavlačka našel volného Maria Kalinu a ten z první nedal Šafránkovi žádnou šanci.

S vyloučenými se roztrhnul pytel. Další dvojnásobnou přesilovku sice hosté využít nedokázali, ale v klasické přesile jednoho hráče v poli dokázali udeřit. Tomáš Grofek překonal Gleicha nechytatelnou střelou pod horní tyč. Následovala poměrně hluchá pasáž hry. Poruba se sice snažila něco udělat s výsledkem, ale pozorná opavská obrana ji do ničeho nepouštěla. Naopak hosté se již příliš do útoku nehnali a hlídali si výsledek.

V závěru ještě vyzkoušel RT TORAX hru bez brankáře. Pouhých pět vteřin před třetí sirénou měl na holi vyrovnání Krayzel, ani nadvakrát však nedokázal využít chyby opavských beků. Poruba tedy ve vyrovnaném mači podlehla Opavě 2:3.

Martin Smeták (HC RT TORAX Poruba 2011): Myslím si, že jsme viděli po všech stránkách velké zlepšení oproti zápasu s Prostějovem. Hráli jsme dobře, bruslili jsme, měli dost střel. Zápas se zlomil ve druhé třetině, kdy jsme po hrubých chybách faulovali. Poté to bylo takové utrápené a unavené. V závěru jsme mohli i při troše štěstí vyrovnat, ale soupeř byl o gól lepší. Musíme hlavně více zapracovat na bojovnosti a urputnosti.

Michal Piskoř (HC Slezan Opava): Bylo to derby. Domácí se na nás dobře připravili a první třetinu byli jasně lepší. My jsme jen bránili, ale od druhé třetiny jsme začali více bruslit a napadat. Druhá třetina tak patřila nám. Čekalo se za stavu 2:2, kdo vstřelí rozhodující gól. Naštěstí jsme to byli my a v závěru jsme už vítězství ubránili.