Opava trestuhodně ztratila zápas s Valmezem a bere pouze bod

• středa 26. února 2020

To je škody. Opavští hokejisté berou z nadějně rozehraného utkání s Valašským Meziříčím pouze bod. Slezané v zápase třikrát vedli, ale ani to nepomohlo. Tři minuty před koncem totiž vytvořili hrozivou ztrátu ve vlastním pásmu, po které vyrovnal na 3:3 Pořízek. Tentýž hráč Bobrům v prodloužení vystřelil druhý bod. V sobotu Opavu čeká další důležitý zápas v Havlíčkově Brodu.

43. kolo, středa 26. 2. 2020

3:4p (1:0, 1:1, 1:2 - 0:1)

Branky a nahrávky: 16. Wolf (Černý), 24. Peterka (Pawliczek, Hendrych), 53. Herman (Wolf, Pawliczek) – 22. Ďurkáč., 52. Seidler (Vaněk), 57. Pořízek, 63. Pořízek. Vyloučení: 7:8, využití 1:0. Rozhodčí: Škrobák – Rychlý, Bartoň. Diváci: 365.

Daňa (Lamla) – Šindelář (C), Chalupa (A), Zdeněk, Ficek, Chujac, Ševěček, Gabrhelík – Peterka, Kovářík, Malina, Kysučan, Peslar, Wolf (A), Gulda, Černý, Herman, Hendrych, Rousek, Pawliczek

Slovák (Sachr) – Weintritt, Baroš, Běhal, Holiš, Ďurkáč, Žák, Ondračka – Pořízek, Vaněk (A), Kočica, Andris, Vávra, Slovák, Kuchařík, Seidler (A), Klímek, Daněk (C), Romančík, Paťava

V úvodu utkání byla na obou týmech znát důležitost utkání. Jedinou vážnější příležitost měl Jakub Peslar, který z mezikruží orazítkoval pravou tyč Slovákovy klece. V polovině první třetiny hráli hosté kvůli Barošově vysoké holi čtyřminutové oslabení, což Opavští málem dokázali potrestat. Herman si vychutnal jednoho z obránců a potáhl si kotouč směrem k brance, dobře chytajícího brankáře Bobrů ale nepřelstil. A tak si Opava musela na gól ještě chvíli počkat. V čase 16:00 už se ale domácí radovali. Černý skvěle našel Wolfa a tomu už jen stačilo trefit branku. Těsně před první sirénou mohlo přijít vyrovnání, naštěstí pro Slezan tečované nahození Valmezu skončilo těsně vedle.

Druhá perioda přinesla vzrušení hned ve svých prvních pěti minutách. Nejprve Opava vyrobila hrubku ve vlastním pásmu, čehož využil Ďurkáč a bylo vyrovnáno. Jenže radost Bobrů trvala pouhou minut, poté se v mezikruží zmocnil kotouče Peterka, který propálil Slováka, a Slezané znovu vedli. Kdo by si myslel, že se hra uklidní, ten by se mýlil. Šance ve zbytku druhé třetiny střídala šanci. Skóre už se ale neměnilo. Za Opavy své možnosti nevyužili Rousek nebo Herman, za Bobry mohl udeřit Seidler.

Ve velkém stylu začala i třetí třetina. Bohužel pro Opavu byli aktivnější hosté. Kuchařík ani Klímek ve velkých šancích ale neuspěli. A tak se na další branku čekalo až do 52. minuty, bohužel pro domácí skončila v opavské síti. O vyrovnání se postaral Seidler. Slezané ještě reklamovali, že byla branka dosažená rukou, leč marně. Ani podruhé v utkání se ale Bobři neradovali dlouho, už o minutu později Opavě vrátil vedení Herman. Když už se zdálo, že Slezan dotáhne zápas do vítězného konce, přišla obrovská hrubka. Domácí se nedomluvili před vlastní brankou, čehož využil Pořízek a zápas tak šel do prodloužení.

V něm vyrobila Opava další obrovskou chybu ve vlastním pásmu a Pořízek rozhodl. Slezan tak Bobrům trestuhodně odevzdal dva body.

Pavel Zdráhal (trenér Opavy): "V posledních zápasech nejsme úplně v pohodě, nehráli jsme dobře v Hodoníně, pak přišel výprask v Šumperku... Se Žďárem se k nám přiklonilo štěstíčko a do 57. minuty tomu tak bylo i dnes. Nabádali jsme hráče, aby nevymýšleli hlouposti, protože nám výsledek 3:2 stačil k tomu, abychom měli jistotu první čtyřky, ale bohužel jel Valmez ve třetí třetině snad pětkrát sám na branku a byli by úplně blbí, kdyby to alespoň dvakrát nevyužili, branky jsme si dali sami. Bohužel nás srazily individuální chyby zkušených hráčů. Oni o tom vědí, zápas jsme si prohráli sami."