Opava ve třetí třetině rozhodla o svém vítězství

• sobota 27. září 2008
  • Martin Kubánek

Dorostenci Slezanu nezačali utkání dobře a po většinu času prohrávali o gól. Hra byla ovšem vyrovnaná a rostoucí tlak Slezanu, zejména v poslední části hry, přinesl své ovoce. Branky Kývala, Uvíry a Piskoře znamenaly otočení nepříznivého stavu a konečné vítězství. Dojem ze zápasu pokazily závěrečné minuty, kdy několik hráčů neudrželo nervy a nechali se vyloučit. Po uplynutí šedesáté minuty vypukla na ledě potyčka, do které se zapojilo hned několik hráčů na obou stranách.

8. kolo, sobota 27. 9. 2008

4:2 (1:2, 0:0, 3:0)

IHC Písek

Branky a nahrávky: 18. Roupec (Piskoř), 49. Kývala (Trčka, Vaněk), 56. Uvíra (Mosler), 57. Piskoř (Novák) - 1. Přibyl (Homola), 20. Kopec (Přibyl). Rozhodčí: Jeřábek - Koliba, Barteček. Vyloučení: 10:9, navíc Roupec, Piskoř 10 min., Novák J., Dufek 5 min. + DKU (všichni OPA)- Hřebíček, Přibyl 5 min. + DKU (oba PIS). Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 80.

Novák J. - Hájek, Roupec, Dufek, Mosler, Matušinský, Šaur, Lebeda, Lichý, Opálek - Trčka, Vaněk, Piskoř, Uvíra, Novák P., Březina, Kývala, Harazim, Otipka, Stloukal, Beránek.

Lehečka - Jáchym, Pecholt, Hřebíček, Polata, Schovánek, Kafka J., Hrubý - Vlček, Paukner, Přibyl, Korous, Marek, Radosta, Dupač, Kopec, Vejda, Homola.

Písek vlétl do utkání opravdu jako blesk. Hned po prvním útoku hostů musel Novák lovit puk ze své klece po trefě Přibyla. Ve 14. minutě mohlo být pro Opavu ještě hůř, když Novákovi vypadla z lapačky střela k jeho tyči. Naštěstí pro domácí nestihl nikdo z hostů doklepnout puk do brány. O tři minuty později si domácí vytvořili tlak v útočné třetině a Roupec srovnal skóre na 1:1. Domácí se ale neradovali dlouho, protože těsně před odchodem do kabin se Kobec trefil přesně do rohu Novákovy branky.

Druhá dvacetiminutovka byla chudší než první část. Střel a šancí bylo málo, obrana vítězila nad útokem. Slezanu se nedala upřít snaha vývoj zápasu zvrátit ve svůj prospěch, ale převaha nevyústila v téměř žádnou příležitost vstřelit branku. Hosté především bránili svou modrou čáru. Dařilo se jim to dlouho. Ve 46. minutě se Vlček prosmýkl sám až k zakončení, ovšem jeho střela si nenašla cestu mezi tyče. Celková pasivita Písku se jeho hráčům nevyplatila o dvě minuty později, kdy si Kývala sjel sám až před Lehečka a s přehledem vyrovnal. Od tohoto okamžiku se zápas vyvíjel v režii domácích.

Do vedení dostal Opavu zhruba pět minut před koncem Uvíra. Lehečkovi propadl puk nešťastně pod tělem. Následné vyloučení Hrubého znamenalo další branku v jeho síti, tentokrát se zapsal do listiny střelců Piskoř. To, co se potom odehrálo, bylo zbytečné. Závěr zápasu se nesl ve znamení potyček a vyloučení. Někteří hráči neunesli křivdu od rozhodčích a emoce vzplály nad únosnou mez. Hráči obou mužstev se po závěrečném hvizdu do sebe pustili a sudí musel situaci řešit a udělovat tresty.

Michal Piskoř (Opava): Po těžkém včerejším utkání jsme do toho dnešního střetnutí nastoupili vlažně a soupeře jsme podcenili. Celý zápas jsme se trápili, prohrávali, neuměli jsme se gólově prosadit. Ve třetí třetině byly přeskupeny útoky a začalo nám to tam konečně padat. Dosáhli jsme na vítězství a povinné tři body. Hra nevypadala příliš dobře, hráli jsem i lépe, ale zase si cením toho, že kluci dokázali bojovností zápas otočit. Máme šest bodů a to je nejdůležitější.

Milan Mazanec (Písek): Za vydatné pomoci rozhodčích uhráli domácí všechny body. Což mě mrzí, protože jsme celou dobu dobře pracovali, hráli jsme na obranu, protože soupeř byl kvalitní. A vůbec tím pádem nepotřeboval pomoc od rozhodčích. Domácí měli přesilovky, které byly vymyšlené. Bohužel takový je hokej. My jsme podali dobrý výkon, za který jsme si minimálně jeden bod zasloužili.