Opava zvítězila rozdílem třídy v Kopřivnici

• úterý 14. srpna 2018

Opavští hokejisté zaznamenali v přípravě už čtvrté vítězství. Na ledě Kopřivnice ovládli svěřenci trenéra Janečka všechny tři periody a dokráčeli si tak pro konečné vítězství v poměru 7:3.

příp., úterý 14. 8. 2018

HC TATRA Kopřivnice

3:7 (1:2, 0:2, 2:3)

Branky a nahrávky: 14. Gola, 44. Imrich (Sluštík, Poruba), 44. Suchý (Tomášek) – 17. Štindl, 20. Ševčík (Peterka), 23. Peterka (Ševčík), 35. Pělucha (Tichý), 58. Vaněk (Šindelář, Ševčík), 59. Šindelář (Malina), 60. Vaněk (Seidler, Tichý). Vyloučení: 13:11. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 3:4, 3:7.

Fendrich (Hromada) – Stříž, Krutil, Imrich, Bail, Marek, M. Mach, Ficek, Fojtík – Poruba, Raška, Tomášek, Kofroň, Sluštík, J. Mach, Hrubý, Gola, Pěnčík, Pargač, Suchý, Červenka

Wanecki (Lamla) – Tichý, Slavík, Šindelář, Zouhar, Chalupa, Ševčík, Bijota, Bjurkland – Vaněk, Černý, Seidler, Hartmann, Malina, Herman, Peterka, Štindl, Wolf, Maxner, Pělucha, Kadula

Do vedení šla sice ve 14. minutě zásluhou Patrika Goly domácí Tatra, Opavští ale stihli ještě před první sirénou skóre otočit. V 17. minutě vystihl rozehrávku domácích Jan Štindl, půlminutu před koncem třetiny pak Ondřej Ševčík potrestal neproměněné trestné střílení domácích a dokonal obrat.

Slezané byli při chuti i po přestávce. Ve 23. minutě využili hosté přesilovou hru, když se z dorážky prosadil Lukáš Peterka. Další využitá přesilovka přišla o dvanáct minut později. Pumelici Tichého tečoval za Fendrichova záda Šimon Pělucha.

Domácí vlétli do třetí dvacetiminutovky ve velkém stylu a dvěma slepenými góly v rozmezí 32 sekund dotáhli výsledek na rozdíl jediné branky. Do střelecké listiny se zapsali Ondřej Imrich a Dominik Suchý. Závěr ale patřil Opavským. Necelé tři minuty před koncem nasadil brankáři kličku Rostislav Vaněk, o chvíli později se z dorážky v předbrankovém prostoru prosadil Jiří Šindelář. Na konečných 7:3 pro Slezan pak ještě navýšil opět Rostislav Vaněk, tentokráte dobře umístěnou střelou. Všechny tři góly padly v početní výhodě.

Oba mančafty si následně střihly ještě prodloužení a nájezdy. Prodloužení patřilo Kopřivnici, po necelých dvou minutách ho rozhodl gólem Dominik Ficek. To v dovednostní disciplíně se naopak radovali Slezané, když vítězný nájezd obstaral Vlastimil Malina.