Opava zvládla v Jindřichově Hradci pouze polovinu zápasu

Zápas17.3.2005 | Michal Berg
J. H r a d e c - Do poloviny zápasu držel fantastickým výkonem opavské šance Roman Šlupina, ale poté opavští hráči nepochopitelně nechali dvakrát ujet domácího Kupce a do konce zápasu už nikdo na první branku Tomáše Lhotského nenavázal. Na konečných 3:1 upravil po chybné rozehrávce Slezanů Ulman a přikoval Opavu na poslední příčku barážové tabulky. Slezan bez nemocného Langhammera a zraněných Kašíka s Kramným bude muset zvítězit v sobotu nad Prostějovem, jinak se veškeré šance na záchranu v první lize vypaří jak pára nad hrncem...
BAR, čtvrtek 17.3.2005
3:1(0:0, 2:1, 1:0)
Branky: 30. Kupec (Kocar), 35. Kupec, 52. Ulman - 21. T. Lhotský (Harazim). Vyloučení: 6:7, navíc Boháč 10 min. OT. Využití: 1:1. Diváci: 2000.
KLH Vajgar Jindřichův Hradec: Kučera - Domin, Kolda, Vachulka, Vašiček, Macháček, Klimeš - Šperger, Mertl, Mrkvička – Mikš, Kupec, Kocar – Dvořák, Ištvánik, Ulman
HC Slezan Opava: Šlupina - Přibyla, Bezouška, Procházka, Balcar (41. Kukol), Vnenk, Sadloň - T. Lhotský, Harazim, Adamčík - Kříž, Boháč, L. Lhotský - Suchánek, Měch, Martiník

Komentář k zápasu

Opava, bez tří hráčů základní sestavy a s pěti juniory v týmu, začala velmi pozorně a nepoušťela domácí do Šlupinovy blízkosti. Až v osmé minutě zasahoval opavský gólman proti nebezpečné teči Mrkvičky, ale poradil si i s další Mrkvičkovou šancí ve 12. minutě. Domácí se dostávali do obrátek a ke konci třetiny měli více ze hry, ale zapotil se i domácí brankář Kučera, který zlikvidoval jasnou šanci Luďka Lhotského.

Skóre však otevřel až po změně stran jeho jmenovec Tomáš Lhotský. V přesilovce pálil Vnenk, odražený puk přiťukl Harazim a Lhotský poprvé překonal Kučeru. Vzápětí mohl zvýšit vedení Luděk Lhotský, ale namísto zvýšení náskoku se Opava musela bránit - nejprve opět exceloval po Kocarově šanci Šlupina a horko bylo Slezanům i při domácí přesilovce.

vyrovnání přišlo paradoxně až poté, co Opava přestála největší tlak Vajgaru, David Kupec nepochopitelně projel celým hřištěm a mezi Šlupinovy betony vyrovnal. Opavská pohroma však začala až o tři minuty později, kdy si Kupec svou akci jako přes kopírák zopakoval a rázem to bylo 2:1 pro domácí.

Slezan mohl asrovnat hned při vstupu do třetí třetiny, ale Suchánek Tomáš Lhotský ani Procházka v přesilovce cestu za Kučeru nenašli. Přes dobou hru se Opava nedokázala prosadit v koncovce a domácí jí dobrou obranou cestu nijak neusnadňovali. Zvyšující se nervozitu hostí navíc využívali k dalším atakům Šlupinovy branky a po jednom z nich a špatné rozehrávce hostujícího gólmana uzavřel skóre Ulman. Opava měla jěště devět minut na to se zápasem něco udělat, ale tíha nepovedené sezóny se usadila na jejich hokejkách a domácí tak pohodlně dokráčeli ke druhé výhře v baráži.


Aktuálně na webu