Paráda! Dorost porazil Kladno 4:2

• čtvrtek 26. února 2009
  • Daniel Bartonec

Výbornou pozici do odvety, která se hraje tuto sobotu v Kladně, si vytvořili dorostenci opavského Slezanu. První zápas vyřazovacích bojů totiž svěřenci kouče Piskoře zvládli na jedničku a mohli se tedy radovat z výhry. Ta se však nevyvíjela vůbec snadně. Ovšem domácí potvrdili velikou vůli a touhu po výhře, která nakonec asi rozhodla. Za domácí si Roupec, Piskoř a Beránek připsali hned dva body do statistik. Do odvety si tak opavští vytvořili velice solidní šanci na postup do dalších bojů.

OF, čtvrtek 26. 2. 2009

4:2 (2:1, 0:0, 2:1)

HC KEB Kladno

Branky a nahrávky: 9. Roupec (Opálek), 16. Beránek, 49. Trčka (Bednárek, Piskoř), 58. Lebeda (Piskoř, Roupec) - 6. Butor (Stach , Doskočil), 45. Gottlieb (Strnad, Stach). Rozhodčí: Jeřábek, Poruba, Vengžín. Vyloučení: 7:6, navíc Butor (KLA) 5 minut a do konce utkání za úder špičkou hole. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 200. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 4:2.

Novák (Machovský) - Roupec, Dufek, Mosler, Šaur, Lebeda, Opálek, Mikuda - Trčka, Vaněk, Piskoř - Novák, Jaroš, Kývala - Otipka, Stloukal, Beránek.

Ilašenko (Sýkora) - Steigauf, Vodák, Kolařík, Gutwald, Doudera, Rittig, Pfeifer - Gottlieb, Obr, Doskočil - Sekáč, Dittrich, Strnad - Stach, Hammerbauer, Novák - Butor, Redlich

První minuty tohoto utkání byly podobně vyrovnané jako ty, co odehrála včera opavská juniorka. Scénář nabíral stejné noty i co se týče vyloučení. Podobně jako ve středu, tak i dnes se hned na začátku nechali domácí hráči zbytečně dvakrát vyloučit, proto šli do tří. Toho dokázal soupeř perfektně využít, když se po excelentní spolupráci prosadil kladenský Vojtěch Butor. Slezan se však z inkasované branky rychle oklepal a také on měl za pár minut výhodu dvou hráčů na ledě, kterou nenechal bez potrestáni. Po přihrávce Opálka prostřelil vše před sebou kapitán domácích David Roupec. Hra měla v této fázi hry rychlé tempo, takže diváci se nemohli nudit. Opavští své fandy potěšili ještě více čtyři minuty před koncem této třetiny. Slezan sice hrál v oslabení, ale hosté ztratili v obranném pásmu domácích zbytečně puk. Toho se ujal Petr Beránek a sólo přes celé hřiště zakončil střelou mezi Ilašenkovy betony. Po první třetině tak na světelné tabuli svítil stav 2:1 pro opavský celek.

Druhá dvacetiminutovka již značně ztratila na tempu a šance rovněž ubyli. Asi největší šance této třetiny nastala ve 35. minutě, kdy dva kladenští jeli sami na Nováka ale stoprocentní tutovku totálně zazdili. O pár minut později mohl zvýšit domácí náskok Patrik Novák, ale tváří tvář Ilašenkovi nedal.

Začátek poslední části patřil Kladnu. To si vytvořilo několik slibných šancí, ale urodila se až ta ve 45. minutě. Gottlieb šikovnou střelou prostřelil Nováka mezi betony. Hosté vycítili šanci zvrátit výsledek. Tu jim ovšem rychle utnul Marek Trčka, který v polovině této třetiny překonal ležícího Ilašenka střelou pod víko. Hosté se snažili ještě s výsledkem něco udělat, jenže doplatili na velké množství zbytečných vyloučení. Naopak dvě minuty před koncem ještě navýšil domácí náskok po perfektní spolupráci s Piskořem Petr Lebeda. Slezan si již zbývající minuty zkušeně pohlídal a po šedesáti minutách se tedy mohl radovat z cenného vítězství.