Patnáct vteřin od bodů. Slezan prohrál v Novém Jičíně

Zápas23.11.2019 | Tomáš Chalupa
Zápas plný zvratů sehrál Slezan v Novém Jičíně. Opavští dokázali otočit z 0:2 na 3:2, nezvládli ale koncovku a 4:3 prohráli. Rozhodující branku inkasovali 15 sekund před koncem.
20.kolo, sobota 23.11.2019
4:3(2:1, 0:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 8. Kobylík (Slovák, Kafka), 9. Macuh (Finsterle, Váňa), 54. Kafka (Váňa), 60. Macuh (Finsterle) – 20. Herman (Wolf, Šindelář), 24. Černý (Ficek, Cihlář), 43. Šindelář (Wolf)
Ďáblové Nový Jičín: HK Nový Jičín: Loubal, Šimonů – Rufer, Krutil, Váňa, Hruška (A), Metelka, Kobylík, Tolokonnikov – Králik, Macuh (A), Slovák, Štefka, Kafka, Finsterle, Palička F. (C), Irgl, Plitko, Pecha, Poruba
HC Slezan Opava: HK Opava: Daňa (Lamla) – Šindelář (C), Zdeněk, Chalupa, Šěvěček, Ficek, Peslar, Štěpanovský – Cihlář, Štindl, Černý, Wolf, Kysučan, Rousek, Peterka, Zelenkov, Kovařík, Herman, Hendrych

Komentář k zápasu

Slezanu vůbec nevyšel vstup do utkání a brzy prohrával o dvě branky. Udeřili Kobylík a Macuh. Pak se ale opavská hra zlepšila, ještě před úvodní sirénou snižoval Herman a manko Slezanu tak bylo jednogólové.

Druhá perioda přinesla vyrovnání Opavských barev. O branku na 2:2 se postaral zkušený útočník Lukáš Černý.

V poslední periodě navíc zužitkoval přesilovku Šindelář a rázem hosté vedli. Jenže závěr Opavským nevyšel. Nejprve inkasovali vyrovnávací branku z hole Kafky a pouhých patnáct sekund před koncem rozhodl Macuh.

Ohlasy trenérů

Pavel Zdráhal (trenér Opavy): "Do utkání jsme nevstoupili vůbec dobře, naše hra nebyla dobrá. Pak jsme se ale dostali do zápasu a bylo to lepší, kluci se parádně semkli a zápas otočili. Bohužel jsme v závěru neubránili přesilovku a úplně na konci vyrobili velkou individuální chybu, kdy jsme ztratili kotouč za brankou a inkasovali."


Aktuálně na webu