Plameny zažehnány. Po parádní třetí třetině bere Slezan tři body

• sobota 07. prosince 2019

Opavští hokejisté si připisují do našlapané druholigové tabulky tři důležité body za vítězství 4:1 nad Plameny ze Žďáru nad Sázavou. Doma hrál Slezan se Žďárem dlouho vyrovnanou partii, ve které vedl 1:0. Povedená první polovina třetí třetiny ale převážila misky vah na stranu domácích. Opavské může mrzet pouze to, že Matyáše Daňu od čistého konta dělily necelé tři minuty.

24. kolo, sobota 7. 12. 2019

4:1 (1:0, 0:0, 3:1)

SKLH Žďár nad Sázavou

Branky a nahrávky: 6. Malina (Herman, Zdeněk), 44. Rousek (Herman, Malina), 47. Rousek (Malina, Herman), 49. Wolf (Černý) – 58. Wasserbauer (Adam, Koželuh) . Vyloučení: 6:7 . Využití: 1:0 . V oslabení:0:1 . Diváci: 354 .

Daňa (Lamla) – Ševěček, Zdeněk, Ficek, Zouhar, Peslar, Chalupa, Gabrhelík – Štindl, Kadula, Malina, Kovářík, Kysučan, Herman, Wolf, Rousek, Černý, Zelenkov, Hendrych

Sláma (Čáp) – Pleva, Kadleček, Spálovský, Kališ, Koželuh, Lojek – Gregar, Knap, Heinrich, Kovářů, Prokš, Wasserbauer, Chlubna, Adam, Kunstmüller, Medek, Bureš, Jindra

V začátku utkání se hra přelévala ze strany na stranu a diváci mohli vidět zajímavý hokej. Nejprve pálil nepřesně Spálovský. Pak dvakrát zahrozili domácí. Nejprve se s kotoučem na holi obtočil kolem žďárské branky Černý a vybídl ke skórování Peslara, ten ale puk napálil do připraveného Slámy. Pak ještě mohl zakončovat do poloprázdné klece Štindl, kotouč ale netrefil ideálně. Opavští se ale dočkali. V čase 5:43 Herman našel volného Malinu, který pálil z první, a Sláma se nestačil přesunout. Za zmínku stojí ještě pokus Ševěčka, který úmyslně pálil vedle. Puk se od zadního mantinelu odrazil k brance a moc nechybělo, aby si Sláma srazil puk do vlastní branky.

Druhá třetina už tak záživná nebyla, na obou stranách bylo k vidění hodně vyloučení, ovšem šance nepřicházely. Své čtyři početní výhody neproměnila Opava, ve dvou případech neuspěly Plameny. Paradoxně asi největší příležitost celé třetiny měli Opavští ve vlastním oslabení. Černý vybojoval kotouč na útočné modré, do úniku poslal Petra Wolfa, tomu ale bekhendový blafák nevyšel. A tak se do kabin i po čtyřiceti minutách odcházelo za stavu 1:0.

Jak byla druhá perioda z opavské strany nemastná neslaná, tak ta třetí byla skvělá. Nabídnutou početní výhodu využil dorážkou z bezprostřední blízky Rousek. O necelé tři minuty později už to bylo o tři góly. Hermanova nahrávka se od jednoho z beků hostí odrazil k Rouskovi a ten v krkolomné pozici přidal svou druhou branku. Na konci 49. minuty už to bylo 4:0. Lukáš Černý napřáhl v mezikruží ke střele, Sláma puk vyrazil k Wolfovi, ten udělal brankáři Žďáru kličku a zasunul puk do branky. Hosté už se v závěru zmohli jen na kosmetickou úpravu výsledku, ve vlastním oslabení přelstil skvěle chytajícího Daňu Wasserbauer. Opava tak slaví důležité vítězství.

Pavel Zdráhal (trenér Opavy): "Výsledek je pro Žďár možná krutý, ale takové zápasy jsou, my jsme si jeden takový prožili v Šumperku. Z naší strany to dnes nebylo ono, chyběla nám energie. Nevím, jestli jsou kluci unavení, ale trápí nás marodka. Žďár naštěstí dlouho nedal gól, díky Matyášovi jsme drželi otěže zápasu. Kromě prvního byly všechny góly vydřené, bod si nesmírně vážíme. Tři góly jsme dali z dorážek, na tréninku na tom pracujeme. Byla to šikovnost našich hráčů."