SF1: Opava bojovala, Valmez dával góly

• úterý 01. března 2022

Hokejisté Slezanu na ledě Valašského Meziříčí bojovali, vrací se ale s prázdnou. Bobry k výhře v první třetině nasměroval Křivohlávek a domácí už vedení nepustili. Nakonec Valmez dal jeden gól v každé třetině a vyhrál 3:0. Odveta je v Opavě na programu ve čtvrtek.

SF1, úterý 1. 3. 2022

3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 4. Křivohlávek (Andris, Ďurkáč), 26. Apolenář (Vavřík, Dobša), 46. Andris (Křivohlávek). Rozhodčí: Šutara – Kořistka, Hladík. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 510. Stav série: 1:0.

Sachr (Slovák) – Báchor (A), Vosátko, Ďurkáč, J. Jenáček, Holiš, Gabrhelík, Kamas – Goiš, Vávra (A), Pořický (C) – Andris, Křivohlávek, Finsterle – Dobša, Vavřík, Apolenář – Weintritt, Kozubík

Piták (Vítek) – Thiel, Zouhar, Zelenka, Kocián, Zapletal, Věntus, Šindelář (C) – Římský, Beránek, Peterka, Kadula, Vašenka, Vojtovič, Wolf (A), Horný, Malina (A), Buršík, Rousek, Urban

Valaši do toho šlapali hned od samotného úvodu. Prvních několik šancí ještě Opava ustála, po necelých čtyřech minutách bohužel hosté kapitulovali poprvé. Kanonýr domácích Křivohlávek uklízel do poloprázdné branky - 1:0. Pak ještě měli domácí přesilovku, ve které ale mohli sami inkasovat. Sachrovi nevyšla rohzehrávka, útočníkovi Slezanu se ale nepodařilo chybu potrestat a usměrnit kotouč do sítě. K vidění byly i další šance na obou stranách. Nedá se říci, že by Opava v první části byla horší celkem, bohužel ji ale chyběla přesnost v zakončení.

Po změně stran měl obrovskou příležitost ke zvýšení skóre Vávra, zblízka ale trestuhodně přestřelil. Poté šli Opavští kvůli faulu Zelenky do čtyř, což ještě zvládli. Půl minuty po skončení opavského trestu už se ale modrobílí radovali podruhé. Dobrou přihrávku z mezikruží nekompromisně potrestal Apolenář. Ve zbytku druhé třetiny ještě měla Opava k dispozici ještě dvě početní výhody, s ani jednou z nich si bohužel poradit nedokázala. Korekce skóre se tak nekonala, Bobři do šaten odcházeli s dvoubrankovým vedením.

V poslední části hry Slezan nejprve přečkal čtvrté oslabení v zápase, jenže pak Valašské Meziříčí udeřilo potřetí. Třetí přesnou trefu opavskému výběru zasadil v čase 45:55 Andris a bylo zřejmě hotovo. V následujících minutách se Opava ještě snažila alespoň o korekci skóre, měla i několik šancí, drama se ale nekonalo. Bobři zápas dovedli relativně v pohodě do vítězného konce a v sérii hrané na čtyři zápasy si připisují první bod.

Aleš Tomášek (trenér Opavy):"Samozřejmě jsme si to celé představovali celé trošku jinak. Nechtěli jsme tak brzo dostat branku, bohužel nám to tam spadlo. Domácí se uklidnili, ale neměli až tolik šancí. Bohužel my jsme si v zakončení nedokázali poradit, i když jsme několik šancí měli. A ty když neproměníte, nemůžete s takovým mužstvem vyhrát. V přesilovkách jsme jich do ničeho nepustili, oni nás bohužel mají přečtené taky, ani my jsme neměli nic."