Slezan dobyl vsetínský Lapač podruhé v sezoně

Zápas19.12.2012 | Jan Šimek, Michal Kubáň
Opavští hokejisté poprvé od vítězství na ledě Nového Jičína z konce listopadu zvítězili venku. Na svěřence trenéra Karla Suchánka nestačilo mužstvo Vsetína. Opava začala výborně a po gólu Kociána z úvodu zápasu se ujala vedení. Ve druhé třetině přidal druhou branku Chalupa, ale jiskřičku naděje vykřesal pro domácí O. Hruška. Hosté však neznervózněli a opavský kapitán Měch přidal ve třetím dějství gólovou pojistku na konečných 1:3.
26.kolo, středa 19.12.2012
1:3(0:1, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 37. O. Hruška (D. Vítek, Vrána) - 3. Kocián (Svoboda, Bednárek), 28. Chalupa (Galvas, Tůma), 46. Měch (Tichý). Rozhodčí: J. Vaněk – Novotný, Šimčík. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1002. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.
VHK ROBE Vsetín: Plšek – Farda, Vrba, Vrána, Báchor, Vodák, Tesařík, Žabčík – Zubek, Vaněk, Mikšovský – P. Hruška, O. Hruška, D. Vítek – Kajaba, Podešva, Kubo – Holík, Tobola, Brezáni.
HC Slezan Opava: Šafránek – Tichý, Kukol, Galvas, Tůma, Bednárek, Mosler – Černý, Měch, Herman – Wolf, Chalupa, J. Vítek – Pavelek, Svoboda, Kocián.

Komentář k zápasu

Valaši byli sice v prvních momentech zápasu mírně aktivnější, když Mikšovský ve dvou akcích nevyužil ideální střeleckou pozici. Ale byli to Opavští, kteří otevřeli skóre. Po velké hrubce domácí obrany, která si neuhlídala zadovku Svobody před Plškovu branku, překonal Plškovy betony Ivo Kocián - 0:1. V zápětí mohl Vsetín snížit ve vlastní přesilovce, když byl vyloučen Kukol. Opavští ale držely vsetínské gólostřelce Vaňka se Zubkem daleko od Šafránkovy svatyně. Po nevyužité přesilovce Vsetína Opavšti výrazně přidali. Plšek měl plné ruce a betony práce. Lehké nahození od modré, které Plšek nevědomky schoval ve své výstroji zvedlo ze sedačky nejednoho diváka. Ve 12. minutě ujel mladičký Tobola s Brezánim. Prvně jmenovaný zvolil střelu, ta mu ale nesedla a minula levou tyč branky hostů o dobrý metr. V akci jako přes kopírák následně upaloval Chalupa s Wolfem. Plšek se skluzem bravůrně přemístil, a zažehnal tak jednu z největších akci Opavských v první třetině. V 17. minutě se Vaněk důrazně protlačil před branku a nahrál na lopatu volnému Zúbkovi, který sice pálil dobře, ale jeho střela byla ztečována obráncovou holí mimo hrací pole. Minutu před koncem vystřelil přes dva hráče Bednárek, ale černý touš letěl jen těsně nad brankou.

Ve druhé třetině Opava pokračovala s perfektním bránením modré čáry a čekala na chyby domácích. Ondřej Hruška nadvakrát dorážel tečovanou střelu neúspěšně. Následně D. Vítek v akci dva na jednoho protlačel před Šafránka. Pravé peklíčko připravila Opava pro domácí celek ve 25. minutě, kdy byl vyloučen Bachor. Slezan pálil ze všech stran, Kocián jen těsně minul Plškovu svatyni, a hned po jeho střele mohl dorážet Svoboda, ale nestačil puk dostatečně zvednout. Stejně neúspěšný byl i Pavelek. Opavští se radovali až v čase 27:28, když Mikšovského faul potrestal Petr Chalupa. O minutu později se mohli radovat opět Opavští, avšak Tichého střela jen rozezvonila tyč Plškovy branky, dorážka kapitána Měcha prolítla nad horní tyčkou vsetínské klece. Vsetín měl opravdu na mále. Ve 34. minutě měl na hokejce tutovku Zúbek, ale brankář Šafránek se stihnul přemístit a špičkou betonu jeho střelu vykopnout. Valachům se podařilo vsítit první branku utkání až z nenápadné akce. D. Vítek vypálil z nulového úhlu, kotouč se odrazil před Ondřeje Hrušku, který jej prudce zavěsil pod horní tyčku. Minutu před koncem hráli Valaši přesilovku 47 vteřin v početní výhodě pět na tři. Farda sice střílel jako divý, ale Šafránek nedovolil, aby žádná z jeho střel skončila za jeho zády.

Hned v úvodu třetí třetiny rozjetý Ondřej Hruška dostal nabito mezi kruhy, v dobré pozici ale mířil špatně. O pár minut později Vaněk stál sám před Šafránkem. Opavský gólman mu zmenšil střelecký úhel a Vaněk na nej nenašel recept. Jinak tomu bylo na opačné straně. Tichý vyslal nádherně do brejku Tomáše Měcha, pro kterého nebylo problém si udělat kličku a zasunout puk k tyči. Následně mohl zvýšit Kocián, ale puk se pouze svezl po břevně. Duo Hrušků mohlo korigovat, Ondřej Hruška projel celým kluzištěm přihrál Petrovi Hruškovi, které z voleje prudce vypálil. Jeho střelu zlikvidoval výborným semaforem brankář Šafránek, který se stal hlavní stopkou pro vsetínské forvardy. V závěru se hra začala kouskovat a postrádat rychlejší tempo. Tři minuty před koncem zápasu hrála Opava přesilovku, ale ani hosté již nedokázali změnit stav utkání.

Ohlasy trenérů

Viktor Hlobil (VHK Vsetín):

Dneska jsem tahali za kratší konec. Předchozí těžké zápasy nám vzali velké množství sil a energie. Dneska proti Opavě se to ukázalo. Hosté hráli zodpovědně. My už na kocni neměli moc sil. Hráči jsou unavení, chodí každý den do práce a nám to prostě dneska nevyšlo.

Karel Suchánek (trenér HC Slezan Opava):

Podali jsme dobrý a bojovný výkon. V posledních zápasech jsme inkasovali hodně branek, takže jsme hlavně chtěli zlepšit hru v obraně a myslím si, že se nám to povedlo. Mnoho chyb v defenzivě jsme totiž neudělali. Kromě přesilovek si domácí nevytvořili téměř nic.


Aktuálně na webu