Slezan doma konečně zabral a přehrál Nový Jičín

Zápas27.10.2021 | Tomáš Chalupa
Opava doma po sérii nevýrazných výkonů konečně zabrala a dala zapomenout na nevydařené zápasy z poslední doby. Slezan doma přehrál Nový Jičín 4:1. Výsledek se může zdát jednoznačným, ale jednoduše se tři body rozhodně nehodily. Opavští ještě deset minut před koncem vedli jen o gól, skvělým finišem ale drama nepřipustili.
11.kolo, středa 27.10.2021
4:1(1:0, 0:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 27. Zapletal (Beránek), 49. Kunc (Vojtovič), 53. Římský (Šindelář, Krupa), 56. Damašek (Šindelář) – 51. Gebauer (Kuboš, Maliník). Vyloučení: 7:8. Využití: 2:1. Diváci: 350. Rozhodčí: Škach – Rychlý, Kučera.
HC Slezan Opava: Piták (Baldik) – Šindelář (C), Thiel, Zouhar, Zapletal, Kunc, Věntus – Wolf (A), Buršík, Krupa, Římský, Beránek, Kadula, Damašek, Peterka, Vašenka, Vojtovič, Štindl, Hendrych
Ďáblové Nový Jičín: Šimonů (Galuška) – Váňa, Kuboš, Vacula, Tomeček, Kleiner, Kožený, Hruška (A) – Flok, Poruba, Maliník, Lehečka (C), Zdeněk, Konečný, Sluštík, Gebauer, Štefka, Káňa, Pecha, Kořenek

Komentář k zápasu

V první třetině byl k vidění poměrně vyrovnaný hokej. Více šancí ale měla Opava. Jenže ani tentokrát se ji v domácím prostředí střelecky nevedlo. Ze hry neuběhlo ani pět minut a Šimonů za svou brankou vyrobil kiks, po kterém se k puku dostal opavský Beránek. Hostujícího brankáře ale na poslední chvíli zastoupili stínící obránci. O chvíli později se v přesilovce kotouč válel okolo jičínského brankoviště, domácím se ale nepodařilo doklepnout. Hodně zajímavá byla 19. minuta. Nejprve jeli hosté do přečíslení, které se jim nepodařilo dotáhnout do zdárného konce. Hned vzápětí jeli do brejku červenobílí. Z levého křídla zakončoval Wolf, ani jemu se ale skóre otevřít nepodařilo. A tak se do kabin odcházelo za stavu 0:0.

Ve druhé části hry už se fanoušci dočkali také branky. A stalo se tak hned z první vážnější příležitosti, ve 27. minutě. Vašenkovo sólo ještě gólem neskončilo, pak ale kotouč od modré nahodil Zapletal a Šimonů neviděl vůbec nic – 1:0. Hned vzápětí mohl po šťastném odrazu od mantinelu srovnat Káňa, který ale z mezikruží naštěstí přestřelil. Slezan pak měl šance prostřednictvím Zapletala a dorážejícího Vojtoviče, leč ani jeden z nich neuspěl. Pak bylo hodně rušno před Pitákem, Slezan šel totiž do tří a následně měli hosté ještě klasickou dvouminutovou přesilovku. Krizové chvilky domácí ale přežili i s trochou štěstí, při Váňově ráně od modré je zachránilo břevno. V samotném závěru třetiny ještě mohl vyrovnat Štefka, proti němu se ovšem bravurně roztáhl Piták.

Nejzajímavější momenty se odehrály v poslední dvacetiminutovce. Hned v úvodu měli hosté k dispozici trestné střílení, to ale Hruška naštěstí neproměnil. A tak Slezan trestal, v přesilové hře skončilo v síti nahození Kunce. Jenže v čase 50:34 to bylo znovu o gól, o snížení se postaral Gebauer. Drama se však nekonalo. Za další dvě minuty bylo znovu veseleji. Střelu Šindeláře tečoval šikovně mezi betony mladík Římský. Definitivní podobu výsledku pak určil čtyři minuty před koncem Damašek, který skórovala díky úspěšné dorážce.

Ohlasy trenérů

Aleš Tomášek (trenér Opavy): "Nastoupili jsme do zápasu trošku nervózní. Chybí nám nemocní hráče, navíc jsme věděli, že Jičín má hodně zkušené mužstvo. Zlomovým momentem bylo ubráněné oslabení pět na tři, které stejně jako ve Žďáru asi zápas rozhodlo. Ve třetí třetině jsme se prezentovali bojovným výkonem, kluci hráli výborně, obětavě skákali do střel. Nějaké chyby tam samozřejmě byly, jsem ale rád, že jsme měli několik šancí a ty jsme proměnili. Celé to podtrhl výkon gólmana, které máme výborné oba dva. Dneska chytal Pity, který si zaslouží absolutorium.“


Aktuálně na webu