Slezan neuspěl na přerovském ledě

Zápas17.8.2011 | Michal Berg
Další přípravný zápas odehráli svěřenci Michala Piskoře na ledě Zubrů z Přerova. Výsledkově ani herně se jim ale nevedlo a prohráli 1:6, když jedinou branku červenobílých vstřelil ve 38. minutě Ivo Kocián. Prakticky celé utkání měli ve své režii domácí Zubři, hosté jim dokázali jakžtakž odolávat jen v prvních deseti minutách. Poté získali výraznou převahu domácí hráči a vytvářeli si hodně vyložených šancí, které se jim nedařilo příliš proměňovat. Napravit dva něúspěšné zápasy venku bude moci Slezan ve čtvrtek 18. srpna v Kravařích proti Porubě.
přát., úterý 16.8.2011
6:1(1:0, 3:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 9.Sedlák (Kolařík, Ferenc), 25.Sedlák (Sprušil), 26.Černý (Kundrátek), 29.Vaněk (Černý, Sklenář), 43.Drábek (Sprušil), 47.Kolařík (Černý, Sedlák) - 38. Kocián (Polok). Rozhodčí: Klimecký - Lakomý, Dohnal. Vyloučení: 9:12. Využití: 1:1. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 6:1.
HC ZUBR Přerov: Okáč - Pala, Faltýnek, Ferenc, Vlček, Krajíček, Sklenář, Jedlička, Drábek, Kočara, Hanák, Sedlák, Kolařík, Sprušil, Menšík, Kundrátek, Černý T., Kocan, Vaněk, Goiš
HC Slezan Opava: Panec - Tichý, Kukol, Tůma, Bednárek, Faksa, Vrábel - Herman, Měch, Kocián, Pavelek, Polok, Grofek, Černý L., Koschatzký, Weiss, Chalupa, Wolf

Komentář k zápasu

Třebaže se nehrálo ještě o body, vůbec se nehrálo „v rukavičkách“ a hlavní rozhodčí si na nedostatek práce nemohl vůbec stěžovat. Za celý zápas musel vyloučit celkem dvacet hráčů, z nichž jeden dokonce vyfasoval trest čtyřminutový a dvakrát Zubři ušetřili hostující hráče od návštěvy trestné lavice proměněním gólových šancí při ponechané výhodě. Poprvé hned při první brance v zápase v 9.minutě. Zubři hráli v šesti bez brankáře, dokázali se probojovat kolem mantinelu až do útočného pásma, po přesné přihrávce do prostoru mezi kruhy našel Kolařík těsně před Pancem Sedláka a ten z první opavského brankáře prostřelil - 1:0.

V gólových šancích pak Zubři pokračovali dále, ve 13.minutě se například před bránou Opavy ocitl zcela sám Kolařík, ale bohužel váhal se střelou příliš dlouho. Stejný hráč si také vytvořil obrovskou šanci i při oslabení Zubrů v 19.minutě, když jej do sólového nájezdu poslal přesnou přihrávkou přes půlku hřiště Ferenc, ale neuspěl. Neproměněny skončily i jiné šance Zubrů a tak po první třetině vedli jen těsně o gól 1:0.

Ve druhé třetině končila Zubrům ve 25.minutě přesilová hra, když Sprušil od mantinelu přesně našel ještě ve středním pásmu volného Sedláka. Ten si s pukem nabruslil do útočného pásma a ještě z poměrně velké dálky prudkou bombou Pance prostřelil - 2:0. Hráč Opavy, který byl sekundu před tím puštěn z trestné lavice se ani nestačil zapojit do hry. Jen o půl minuty později skóroval po přihrávce Kundrátka Černý. Na počátku 29.minuty zatáhl puk do útočného pásma Sklenář, našel za sebou Černého a u brány opavská obrana nechala zcela volného Vaňka. Tomu už stačilo před bezmocným Pancem střelu pouze zvednout - 4:0.

Ve druhé půli zápasu se hra dost přitvrdila, hráči začali navštěvovat trestnou lavici daleko častěji a jednu ze svých přesilových her dokázali ve 38.minutě využít i Slezané. Uzamkli Zubry před Okáčem a po Polokově pasu zamířil po ledě přesně k pravé tyči Okáčovy svatyně Kocián - 4:1.

Také v poslední části hry stříleli Zubři góly především v jejím úvodu. Také oni využili jednu z přesilových her. Sprušil prošel skrz střední pásmo, v útočném nahrál na modrou čáru Drábkovi, jeho střela byla tečována Koschatským a puk před Pancem udělal "žabičku" - 5:1. Ve 47. minutě hlavní rozhodčí měl opět vztyčenou pravici, Kolařík prošel téměř přes celé hřiště, nabruslil si až mezi kruhy, ale Panec ho ještě vychytal. Přesnou mušku neměl při následné dorážce Sedlák, puk však za brankou znovu zachytil a přenechal jej Černému. Ten kus černé gumy poslal od mantinelu zpět před opavskou svatyni a tam už číhal zcela nekrytý Kolařík - 6:1.

V dalších fázích hry už se především vylučovalo a i při přesilovkách si Zubři vytvářeli nebezpečné šance. Prudkou střelu vychytal Krajíčkovi Panec, podruhé nezamířil přesně těsně u brány z první Kočara a těsně před opavským gólmanem "pohořel" i Kolařík. Opavští měli asi největší šanci této třetiny rovněž při početní výhodě v 57.minutě, kdy se do dobré střelecké pozice dostal Kukol, ale Okáč skvěle zasáhl. Krátce poté však Slezané zapomněli za sebou Menšíka, ten se dostal do sólového nájezdu, avšak nepozornost opavské obrany nepotrestal. V poslední minutě ještě ušetřil hosty od sedmé inkasované branky Goiš, kterému zlikvidoval střelu z první Panec. Domácí tak vyhráli zcela zaslouženě vysoko 6:1.

Ohlasy trenérů

Michal Piskoř (Opava): Výsledek vypadá jednoznačně a odpovídá i dění na ledě. Přerov nás přehrál ve všech směrech, náš výkon byl špatný. Zápasy s těmito silnými soupeři nám odkryli naše nedostatky, což je dobře. Nejvíce nás tlačí bota v obraně. Máme šest beků a to je málo. Někoho bychom měli přivést. Naopak z útočníků budeme muset některé vyřadit."

Pavel Sedlák (Přerov): Bylo to první utkání v sestavě, která už trochu vypadala, že by mohla být i v sezoně. Myslím si, že na ledě jsme to předvedli. Pilovali jsme přesilovky, zakládání útoků. Nějaké kdovíjaké kombinace tam nebyly. ale myslím, že jsme si s chutí zahráli a předvedli slušný výkon.


Aktuálně na webu