Slezan si doma otevřel střelnici a Moravské Budějovice si odváží desítku

Tak to byla paráda! Slezan doma jasně přehrál Moravské Budějovice a nastřílel jim rovných deset branek. Hattrickem se navíc blýskl Honza Štindl.

9. kolo, sobota 12. 10. 2019

10:1 (5:0, 2:0, 3:1)

HC Moravské Budějovice 2005

Branky a nahrávky: 8. Hendrych (Chalupa, Peslar), 9. Wolf (Malina, Herman), 11. Rousek (Šindelář, Malina), 19. Zouhar (Peslar), 19. Štindl (Wolf, Chalupa), 26. Štindl (Chalupa, Tomi), 31. Rousek (Malina), 50. Štindl (Tomi, Wolf), 54. Tomi (Wolf), 58. Hendrych (Pawliczek) – 55. Svoboda (Šáňa).

Daňa (Lamla) – Šindelář (C), Ševěček, Chalupa (A), Zdeněk, Ficek, Peslar, Zouhar – Hendrych, Peterka, Černý, Štindl, Kovařík, Wolf, Tomi, Malina, Pělucha, Rousek, Herman (A), Pawliczek

Radosta (Vacek) – Šáňa, Trnka, Bazala, Kruckovyč (A), Brabec – Sorger, Hačecký, Marcinko, Kosnar, Piš, Procházka (C), Kratochvíl, Špaček, Sigmund, Krutiš (A), Molnár, Horký, Alexa, Svoboda

Úvod zápasu byl relativně vyrovnaný, v prvních pěti minutách žádná vážnější příležitost na jedné či druhé straně k vidění nebyla. Pak se ale rozjel opavský brankostroj. Ten odstartoval v 8. minutě Hendrych, který zužitkoval krásnou přihrávku Chalupy a svůj únik zakončil ranou do pravého horního rohu. O 53 sekund později už to bylo o dvě branky. Malina krásně našel Wolfa a ten zakončoval do odkryté klece. V 11. minutě tečoval v přesilovce Šindelářovu střelu Rousek a bylo to už o tři góly. V závěru třetiny se ještě prosadili Zouhar se Štindlem a hosté byli zralí na ručník. Do kabin se tak odcházelo za jednoznačného stavu 5:0.

Dominance Opavských pokračovala i ve druhé třetině. Spolupráce Tomiho se Štindlem sice ještě v brance neskončila, ale o několik minut později to Štindl zkusil znovu a tentokrát už byl úspěšný. V půlce třetiny napřáhl v přesilovce ke střele Rousek a vyslal Radostovi nechytatelný pozdrav. I nadále se Opava tlačila kupředu, v prostřední dvacetiminutovce se ale na víc než dvě branky nezmohla.

V poslední periodě Žihadla dlouho držely stav 7:0 a vypadalo to, že Slezan deset branek nestihne. Opak byl ovšem pravdou. V 50. minutě zkompletoval hattrick hrdina utkání Štindl a Opavští znovu dostali útočné choutky. Devátou branku přidal z úniku Tomi a Moravské Budějovice lovily kotouč ze své sítě podeváté. V přesilovce zaznamenal alespoň čestný úspěch Svoboda, poslední slovo ale měli domácí, desátou branku vstřelil Hendrych a bylo veselo. V závěru měl ještě obrovskou šanci Chalupa, ale skóre už se neměnilo.

Pavel Zdráhal (trenér Opavy): "Před zápasem jsem si nemyslel, že to dopadne takhle jednoznačně, ale samozřejmě jsem si to v koutku duše přál. Zkraje jsme dali dva tři góly, což nás uklidnilo. Zápas nám výsledkově vyšel, věřím, že se zvedneme, a potvrdíme to v Kopřivnici. Jen mě trošku mrzí, že Matyáš nemá nulu, nicméně to není nic, co by se nedalo překousnout."