Slezan smetl Moravské Budějovice, Hendrych se blýskl šesti body

• sobota 09. února 2019

Opavští hokejisté sobotní duel s Moravskými Budějovicemi zvládli. Žihadla sice ve Slezsku vedla, jenže Slezan dokázal skóre ještě v první třetině otočit, a nakonec se radoval z jednoznačného vítězství 7:2. Parádní zápas sehrál Jakub Hendrych, jenž vstřelil gól a na dalších pět nahrál.

38. kolo, sobota 9. 2. 2019

7:2 (2:1, 3:1, 2:0)

HC Moravské Budějovice 2005

Branky a nahrávky: 10. Zelenkov (Spratek, Hendrych), 16. Spratek (Hendrych, Hartmann), 28. Wolf (Černý, Hendrych), 36. Černý (Chujac, Wolf), 39. Hendrych (Spratek, Zelenkov), 42. Spratek (Hendrych, Jaroš), 46. Zelenkov (Hendrych, Spratek) – 8. Čejka (Ferda), 29. Pelikán (Ferda, Heinrich). Rozhodčí: Velčovský – Rychlý, Vengřín. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 7:2.

Daňa – Fědor, Bažant, Zouhar, Šindelář, Chujac, Štindl, Kocián – Jaroš, Herman, Jánošík, Zelenkov, Bjurkland, Spratek, Wolf, Hartmann, Peterka, Černý, Malina, Hendrych.

Čáp – Trnka, Pelikán, Kadela, Furch, Peroutka, Kabelka, Kliment, Pospíchal – Matějka, Lupač, Juráň, Horký, Mlynář, Mikeš, Hačecký, Rytnauer, Čejka, Ferda, Heinrich, Krutiš.

Zpočátku opavské kanonádě nic nenasvědčovalo, do duelu totiž vstoupily lépe Moravské Budějovice. Skóre otevřel v 8. minutě Jakub Čejka. Opava ale zvládla dvěma zásahy stav ještě před přestávkou otočit. Nejprve srovnal za dvě minuty Gleb Zelenkov, necelých pět minut před sirénou pak dokonal obrat Daniel Spratek.

Více klidu dodal na opavské hokejky svou trefou z 28. minuty Petr Wolf, ovšem jen na chvíli. Uběhla sotva minuta, když vrátil skóre na rozdíl jediného přesného zásahu Tomáš Pelikán. To však bylo ze strany žihadel vše, následně již pálili ostrými pouze domácí.

V 36. minutě se do střelecké listiny zapsal Lukáš Černý, na něhož v krátkém sledu navázal Jakub Hendrych, jenž na konci 39. minuty zvyšoval již na nadějných 5:2.

A Slezan nepolevil ani ve třetím dějství. Druhým gólem v utkání se blýskl hned zkraje třetiny Daniel Spratek, o čtyři minuty později pak svého týmového parťáka napodobil i Gleb Zelenkov, který završil střelecký účet večera na konečných 7:2. Za zmínku rozhodně stojí také výkon Jakuba Hendrycha, který kromě své branky přidal i pět asistencí a připsal si tak během utkání celkem šest kanadských bodů.

V tabulce východní skupiny patří Slezanům nadále pátá pozice, přičemž ztráta na čtvrtou Kopřivnici zůstává po její sobotní výhře nad českobudějovickým David Servisem stále sedmibodová.

Martin Janeček (HK Opava): "Dnes jsem si šel utkání užít a díky výkonu hráčů se tak i stalo. Klukům za dnešní zápas s Moravskými Budějovicemi moc děkuji."