Slezan splnil roli favorita a veze si z Poruby tři body

Zápas22.1.2012 | Adam Bagar, Filip Lefenda
Slezanu se o víkendu dařilo na všech frontách. Vysoké výhry si připsali mladší i starší dorostenci, juniorka a zahanbit se nenechalo ani mužské áčko. To nasázelo poslední Porubě devět branek a obohatilo tak své bodové konto o další tři kousky. Domácí drželi s favoritem krok pouze dvacet minut. Druhou třetinu již ovládl Slezan, který prostřední dějství vyhrál 6:1. Celkově pak skóre narostlo až do rozměrů 9:3 z pohledu vítězné Opavy. V dalším kole Slezan zajíždí do Prostějova.
37.kolo, neděle 22.1.2012
3:9(1:1, 1:6, 1:2)
Branky a nahrávky: 10. Krayzel (Němec), 36. Matějný (Zdráhal, Klimíček), 57. Němec (Krayzel) - 12. Bednárek (Polok), 22. Polok (Vítek), 26. Vítek (Polok, Bednárek), 29. Grofek (Vrabel), 30. Pavelek (Mlýnek, Vrabel), 37. Měch (Grofek), 37. Wolf (Mlýnek), 46. Kukol (Měch), 57. Wolf (Mosler, Pavelek). Rozhodčí: Mrkva - Bojda, Mrákava. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 357. Střely na branku: 32:32 (10:10, 15:11, 7:11). Průběh utkání: 1:0, 1:5, 2:5, 2:9, 3:9.
HC RT TORAX Poruba: Rudl (od 37. Hlavina) - Šindelář, Wolf, Prokop, Chajretdinov, Kovář, Klimíček - Kilnar, Krayzel, Němec - Seidler, Pavlačka, Chaloupka - Zuber, Zdráhal, Matějný
HC Slezan Opava: Šafránek - Bednárek, Kysela, Vrabel, Tichý, Kukol, Mosler, Jurčík - Džemla, Měch, Herman, Polok, Tůma, Pavelek, Koschatzký, Wolf, Černý, Grofek, Vítek, Mlýnek

Komentář k zápasu

Do zápasu vstoupila lépe Opava. Její střelecké pokusy však byly spíše propagačního rázu, a když už se do dobré pozice dostal Kukol, branku přestřelil. Naopak domácí RT TORAX si v poklidu vyčkal až do 10. minuty na první vážnější akci, ze které udeřil. Luděk Krayzel se natlačil až před Šafránka, kde sice napoprvé neuspěl, ale z dorážky již poslal touš k pravé tyči opavské svatyně.

Na vyrovnání se nemuselo čekat příliš dlouho. Za necelé dvě minuty totiž napřáhl na modré Jaromír Bednárek a s pomocí teče jednoho z porubských hráčů nedal Rudlovi žádnou šanci. O chvíli později mohl strhnout vedení zpět na domácí stranu Pavlačka, jenž orazítkoval tyč. V závěru třetiny si Porubští vytvořili i díky dvěma přesilovkám tlak, v největší šanci neuspěl v předbrankovém prostoru Zdráhal.

Na začátku druhé periody se opět ukázalo známé pravidlo Nedáš – dostaneš. Na jedné straně neuspěl před Šafránkem Chaloupka, čehož hned z protiútoku dokonale využil unikající Tomáš Polok. Ten zkušeně prostřelil Rudla mezi betony a Opava se dostala poprvé v zápase do vedení. V přesilové hře následně opět ukázal tvrdost své střely Bednárek. Tentokrát ztroskotal na horní tyči, ale dorazit touš do prázdné klece dokázal Jakub Vítek.

V situaci dva na jednoho na druhé straně neuspěli mladíci Kilnar s Němcem, a tak opět udeřil Slezan. Před Rudlem doslova doplácal touš za brankovou čáru Tomáš Grofek. Porubská obrana se v těchto chvílích sesypala jako domeček z karet. Za pouhých osmnáct vteřin předvedli v pohodě hrající hosté krásnou kombinaci, na jejímž konci zasouval za bezmocného domácího gólmana Zdeněk Pavelek.

V další porubské příležitosti nastřelil Němec opět tyč, o chvíli později unikal na Šafránka Pavlačka, ale ani jemu se nepodařilo alespoň kosmeticky upravit skóre. Až v přesilové hře přidala Poruba druhou branku. Před ležícím gólmanem se nemohl mýlit Jan Matějný. Závěr třetiny patřil Slezanu. Nejprve Grofek rozezvonil tyč, následně Tomáš Měch přidal šestý kousek střelou nad vyrážečku a o osmadvacet vteřin později zasadil další úder lehkou střelou mezi betony Petr Wolf.

Po sedmé brance Poruba vystřídala gólmany, Rudla tak nahradil junior Dominik Hlavina. Pro něj to byl vůbec první start v dresu A – týmu a určitě si nevedl zle. Poprvé inkasoval po devíti minutách pobytu na ledové ploše, když jej pořádnou dělovkou překonal obránce Michal Kukol. V závěrečné třetině jsme již za rozhodnutého stavu tolik zajímavých momentů neviděli, přesto ještě padly další dvě branky.

Již na hrozivě vypadajících 2:9 zvyšoval po Moslerově střele lehkou tečí Petr Wolf. Vytoužené desítky se mohl Slezan dočkat hned vzápětí, kdy Koschatzký již mířil do poloprázdné svatyně, ale Hlavina se stačil přemístit. Naopak na druhé straně ještě zkorigoval výsledek na konečných 3:9 Erik Němec, když najížděl po levé straně a přízemní střelou skóroval.

Ohlasy trenérů

Pavel Hinner (HC RT TORAX Poruba 2011): Utkání se zpočátku vyvíjelo dobře, v první třetině jsme měli i díky přesilovkám více gólových šancí, ale nedokážeme je využít. Do druhé třetiny jsme šli s tím, že budeme vycházet ze zajištěné obrany, ale opak byl pravdou. Soupeře jsme sice přestříleli, měli jsme tam řadu gólovek, ale Opavě stačilo několikrát nahodit puk na branku a dá nám z jedenácti střel šest gólů. Dostali jsme lekci z produktivity. Třetí třetina se již spíše v poklidu dohrávala.

Michal Piskoř (HC Slezan Opava): Myslím si, že to bylo jednoznačné utkání. V první třetině ještě s námi držela Poruba krok. Musel jsem poté v šatně klukům říct, že musí přidat. Od druhé části jsme už byli lepším týmem a jednoznačně jsme zvítězili. Jsem rád, že se závěr utkání odehrál bez zranění a v pohodě.


Aktuálně na webu