Slezan v Šumperku sahal po výhře, nakonec veze bod

• sobota 15. září 2018
  • Redakce | FOTO: dracisumperk.cz

Výborný zápas sehráli opavští hokejisté na ledě Šumperka. Favorizovaní Draci dlouho vedli, ale pak v rozmezí 31 sekund dvakrát skórovali Opavští. Nejprve srovnal Ondřej Hartmann, a pak strhl vedení na stranu Slezanu Lukáš Černý. Domácí celek ale těsně před koncem vyrovnal, a pak v nájezdech urval bonusový druhý bod.

2. kolo, sobota 15. 9. 2018

Draci Šumperk

3:2sn (1:0, 0:0, 1:2 - 0:0)

Branky a nahrávky: 11. Řezáč, 59. Vorobjov (M. Haloda), rozhodující nájezd Vachutka – 51. Hartmann (Herman), 51. Černý (Jánošík, Wolf). Rozhodčí: Held – Bubela, Zedník. Vyloučení: 2:6, navíc Hendrych (Opava) 5 minut a do konce utkání. Využití: 1:0. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.

Kristín – Sedlák, Řezáč, Drtil, Gewiese, M. Haloda, Kužílek, Tolokonnikov, Habrman – Plášek, Romančík, Vachutka – Králík, Pokorný, Vorobjov – Ostřanský, Hroch, Antonov – Šíp, Urban, Horký.

Daňa – Zouhar, Krejčí, Šindelář, Chujac, Chalupa, Slavík, Vilinskij – Pělucha, Herman, Rousek, Jánošík, Zelenkov, Štindl, Kadula, Spratek, Wolf, Hartmann, Černý, Malina, Hendrych.

S rozličnými bodovými zisky, ale se stejnou touhou zvítězit nastupovaly do vzájemného souboje týmy Šumperka a Opavy. Hostující trenér Martin Janeček vsadil v brance tentokrát na mladičkého Matyáše Daňu. A ten se mu odvděčil fantastickým výkonem.

Se stejnou jistotou se prezentoval i domácí Matej Kristín, takže diváci se dlouho museli spokojit jen s jedinou brankou. Tu v jedenácté minutě vstřelil z hranice brankoviště Jakub Řezáč, který se štěstím využil přesilovou hru. Jeho zadovku na Králíka si totiž do branky srazil jeden z bránících hráčů.

Hned vzápětí mohl zvýšit Milan Ostřanský, ale v brejku a sám proti Daňovi neuspěl. A tento souboj se stal de facto typickým pro následující desítky minut. Šumperk neustále zkoušel pozornost hostujícího brankáře, ve druhé třetině měl místy opravdu drtivý tlak. Jenže mladíček v brance Slezanu se prostě zařekl a Šumperk neuspěl ani v největších šancích. Šumperským ku prospěchu nebyl ani vyšší trest pro hostujícího Hendrycha, který mimo hru zasáhl do hlavy Tomáše Drtila. Pro oba zápas skončil, pro prvního vinou trestu do konce utkání, pro druhého preventivně kvůli nevolnosti a podezření na otřes mozku.

Draci ale dlouhou přesilovku nevyužil. Hostující kouč Martin Janeček, který druhou třetinu neustále nabádal své svěřence k větší pozornosti, nejspíš v kabině promluvil Opavanům do duše. A hosté opravdu srovnali hru. Navíc podnikali, často do zcela otevřené obrany, nebezpečné výpady a i Matej Kristín tak měl možnost prokázat své nesporné kvality. Přesto se Opava dočkala ne jedné, ale rovnou dvou branek.

Nejprve, s podobným štěstím jako Řezáč, srovnal Ondřej Hartmann, od něhož se odražený puk dostal za záda Kristína. A o 31 vteřin později pustil po hraničním zákroku na Pláška hlavní rozhodčí hru, načež na konci celé akce stál skórující Lukáš Černý. Domácí se dostali v polovině třetí třetiny do svízelné situace. I přes množství šancí pak Draky spasil ruský střelec Dmitrij Vorobjev. Ten minutu před koncem osamocen před Daňou nezaváhal a pohotovou střelou k tyči srovnal!

V prodloužení Draci nevyužili přesilovku, neuspěli ani hosté a došlo na nájezdy. Zatímco během 65 minut potřebovali Draci 61 střel na dvě branky, v nájezdech na stejný počet úspěchů stačilo pět pokusů. Hned v první sérii se krásným blafákem trefil Daniel Vachutka a poté, co neuspělo sedm dalších exekutorů, ukončil zápas krásným zakončením Tomáš Sedlák.

Draci tak v domácí premiéře urvali vítězství 3:2 po samostatných nájezdech, Opava pak potvrdila, že bude v letošní sezóně nepříjemným a kvalitním soupeřem.

Jozef Zavadil (Šumperk): "Díky bohu za dva body, které jsme v závěru urvali. Zápas se musel velmi líbit divákům, byl kvalitní, ve vynikajícím tempu. Měli jsme vynikající šance, ale musím pochválit soupeře. Opava byla velmi konsolidovaná, upřímně netuším, jak mohla v minulém kole doma prohrát s Kopřivnicí. Ale každý zápas je jiný. Kdybychom dali druhý gól, už bychom měli psychickou pohodu. Takhle jsme tlačili, ale gól nedali. Bohužel jsme dnes nezahráli v přesilovkách."

Martin Janeček (Opava): "Mrzí nás, že jsme sahali po třech bodech a nakonec je z toho jeden. Ale samozřejmě kdyby nám někdo před utkáním řekl, že si povezeme ze Šumperka bod, tak to bereme všemi deseti. Chtěl bych smeknout před všemi hráči, počínaje výborným gólmanem, který byl základní kámen výkonu. Ale nechci vynechat i hráče v poli. Obrovská převaha domácích ve druhé třetině pramenila z našich faulů. Proto hra vypadala tak, jak vypadala. Kdyby nám domácí dali tři, pět gólů, tak bylo po zápase. Ustáli jsme to a pak jsem věřil, že když jsme tuto hrůzu přežili, že s tím můžeme něco udělat. Bereme bod a jsme s ním spokojeni."