Slezan veze dva body ze Vsetína, nájezdy rozhodl Tomáš Měch

Zápas20.11.2013 | Redakce
Opavští hokejisté ve středu zajížděli na věhlasný Lapač a uspěli. Do vedení se sice brzy dostal výběr Vsetína, ale Slezan dokázal dvěma góly skóre otočit. Na začátku třetího dějství však Valaši srovnali na 2:2 a zápas dospěl až do samostatných nájezdů, kde o výhře Opavy rozhodl jako správný kapitán Tomáš Měch.
20.kolo, středa 20.11.2013
2:3sn(1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 7. Kajaba (Vaněk, Farda), 41. Ševčík – 15. Černý (Měch, Wolf), 26. Chalupa (Bednárek), 65. Měch. Rozhodčí: Fiedler - Hanzlík, Štěpán. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 865. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.
VHK ROBE Vsetín: Hromada – Farda, Jur. Tichý, Hurtík, L. Vrba, F. Vrba, Burzala, Žák, Báchor – Kajaba, Vaněk, Ambruz – Kubo, Ševčík, Mikšovský – Janeba, Daněk, Kývala – Podešva.
HC Slezan Opava: Šafránek – Galvas, Vrabel, Kukol, Jos. Tichý, Bednárek, Kysela – Černý, Měch, Wolf – Svoboda, Polok, Vítek – Pavelek, Chalupa, Baďura.

Komentář k zápasu

Aktivní vstup do zápasu s Opavou měli druholigoví hokejisté VHK Vsetín. Vzešlo z něj několik střeleckých pokusů na brankáře Šafránka, především však tři přesilovky v rychlém sledu. Domácí je sehráli mizerně, prostřední z nich přesto využili. Vaněk ve středním pásmu přistrčil puk Renému Kajabovi, ten využil špatného postavení obránců, protáhl se mezi nimi a přesnou střelou na vyrážečku otevřel skóre utkání.

Na dalších třicet minut to bylo od Valachů vše. Ti totiž bez patrného vzdoru předali otěže zápasu do opavských rukou a bylo jen otázkou času, kdy bude narůstající tlak Slezanu proměněn ve vyrovnání. Nakonec k tomu přispělo vyloučení Filipa Vrby ve 14. minutě. V početní výhodě našel Wolf přesným pasem z rohu Lukáše Černého. Ten byl na hranici brankoviště špatně obsazen a neměl proto problém usměrnit puk do odkrytého kouta branky. O chvíli později mohl dokonat obrat ve skóre Wolf, ani nadvakrát ale Hromadu nepřekonal. Do kabin tak celky odcházely za nerozhodného stavu 1:1.

Druhá třetina pokračovala v intencích nastavených periodou první. Opava měla optickou převahu a bez jiskry hrající Valaši dominovali snad jen v počtu nepřesností a zakázaných uvolnění. V čase 25:28 je tak stihl zasloužený trest. Bednárkův prudký pas doplachtil se štěstím přímo před najetého Petra Chalupu pro nějž bylo hračkou uklidit puk za bezmocného Hromadu.

Hra byla v dalších minutách poznamenána častými vyloučeními. Opava si ale, přes četnou střelbu, nedokázala poradit s dobře chytajícím Hromadou a Valaši na opačné straně si zase neuměli poradit s dobýváním útočného pásma. Výjimku přinesla pětatřicátá minuta a dvě slepené šance Ševčíka. V první ale jeho teč nezamířila mezi tři tyče a o pár sekund později pálil nejlepší domácí hráč ve vyložené pozici pouze do Šafránka. A protože v závěru prostřední dvacetiminutky nedokázal potrestat laxnost domácích beků Svoboda, svítilo po dvou třetinách skóre 2:1 pro Opavu.

Po zcela nedůstojné druhé třetině bylo v domácí šatně nejspíš hodně dusno. Do třetí periody totiž vstoupili Valaši jako vyměnění. Výrazně jim pomohla už 50 sekunda. Robin Ševčík vybojoval v oslabení puk, zavezl ho do útočného pásma a po jeho následné střele, která vylétla zpoza obránce, máchla Šafránkova lapačka marně. Vzrůstající domácí aktivitu pak přibrzdila série zbytečných vyloučení, Slezanům ale v těchto fázích zápasu přesilovky příliš nevycházely.

V polovině třetí třetiny byla branka velmi blízko. Radovat se mohli domácí. Střelu Lukáše Vrby Šafránek příliš neviděl a asi si hodně oddechl, když kotouč pouze zazvonil na jeho pravou tyč. Takřka z protiútoku byli blízko trefě i hosté Svobodův bekhend ale vyrazil Hromada a následnou dorážku Svobodava spoluhráče zase obětavý pád obránce. V 52. minutě se pak neradoval ani Ševčík, jehož přesilovkovou střelu po rychlém průniku vyškrábl Šafránek hřbetem lapačky.

Domácí byli v závěru výrazně aktivnější, přes pozorně bránící hosty se ale do nebezpečnějších šancí nedostávali. A protože se v 55. minutě neprosadil ani Pavelek, který v tísni nedoklepl touš do odkryté brány, panoval na Lapači po třech třetinách stav 2:2.

Vyrovnané prodloužení rozhodnutí taktéž nepřineslo a rozuzlení tak přinesly až samostatné nájezdy. Za Slezan se trefili Tomášové Měch a Polok, a protože za VHK neuspěli Ševčík ani Ambruz, putuje druhý bod zaslouženě do Opavy.

Ohlasy trenérů

Juraj Jakubík (trenér Vsetína): „Dnešní zápas bych hodnotil jako vyrovnané utkání s velkým množstvím chyb. Naši hráči, především v obraně, měli dřevěné ruce a asi na sebe nechtěli vzít zodpovědnost. Moc dlouho nám trvalo než se kotouč dostal k útočníkům, často šly přihrávky buď mimo nebo na zakázané uvolnění. To se pak hraje velice těžko a těžce se i vítězí.“

Josef Doboš (trenér Opavy): „Myslím, že jsme dnes byli lepším týmem. Měli jsme více pohybu, Vsetín těžkopádně bruslil, a i když vedl 1:0, tak jsme ho k žádnému tlaku nepustili. Odehráli jsme dobrý zápas, škoda branky ve třetí třetině, myslím, že kdybychom tento gól nedostali, tak tady vyhrajeme. Odvážíme si ale dva body, takže jsme spokojeni.“


Aktuálně na webu