Slezan veze z Valmezu po skvělé první třetině tři body

• středa 06. listopadu 2019

Po dvou porážkách Opavští hokejisté zabrali. Slezan vyhrál na ledě silného Valašského Meziříčí především díky skvělé první třetině 5:1. Velkou zásluhu na třech bodech má Matyáš Daňa, který více než 50 minut držel čisté konto.

16. kolo, středa 6. 11. 2019

1:5 (0:3, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 53. Martiník (Romančík) – 5. Wolf (Peslar, Cihlář), 6. Malina (Peslar, Rousek), 11. Šindelář (Rousek, Herman), 27. Hendrych (Kysučan, Peterka), 57. Rousek (Malina, Zdeněk). Rozhodčí: Markovský – Šimčík, Bubela. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 303. Střely na branku: 44:26. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5.

Slovák (27. Sachr) – Ďurkáč, Holiš, Kamas, Weintritt, Běhal, Žák, Ondračka, Baroš – Dvořák (C), Vaněk, Seidler, Pořický, Romančík, Daněk (A), Andris, Martiník (A), Kuchařík, Paťava, Klímek

Daňa (Lamla) – Chalupa (A), Šindelář (C), Ficek, Peslar, Ševeček, Chujac, Zdeněk – Danielčák, Pawliczek, Kysučan, Peterka, Černý, Hendrych, Štindl, Herman (A), Wolf, Rousek, Malina, Cihlář, Zelenkov

Opavští do hry nasadili oproti posledním utkáním hned tři nové tváře. Tou úplně novou je havířovský Jozef Danielčák. David Chujac a Gleb Zelenkov jsou opavskému fanouškovi důvěrně známí. Chujac se do Opavy vrací po konci v Šumperku, bohužel si ale hned v první třetině lehce poranil koleno a nedohrál. Zelenkov po svém návratu z Ruska odehrál druhou polovinu zápasu.

Slezané na Valašsku zažili úvod z říše snů a už v polovině první dvacetiminutovky vedli 3:0. Nejprve v 5. po pohledné kombinaci zakončoval do odkryté klece Wolf, jen o 89 sekund později zvyšoval na rozdíl dvou branek Malina. Dílo bobří zkázy dokonal v přesilovce ranou od modré Šindelář a domácí byli na ručník.

Do druhé periody vstoupili aktivněji domácí Bobři, kteří chtěli s vývojem zápasu něco udělat. Byli to ale paradoxně opět Opavští, kteří se radovali z další branky. Kysučanovo nahození protečoval do branky Hendrych. To už nevydržel brankář Slovák, kterého nahradil Sachr. Poté byla Opava pod mírným tlakem, ale Slezan držel skvěle chytající Daňa.

V poslední části hry vykřesal Valašskému Meziříčí jiskřičku naděje veterán Martiník, který v polovině třetiny procedil puk do opavské sítě. Zhruba osm minut před koncem už to Bobři zkoušeli v šesti, ale Opava žádné drama nepřipustila. Poslední slovo měl navíc Rousek, který opuštěnou klecí nepohrdl.

Pavel Zdráhal (trenér Opavy): "Nastoupili jsme dneska v nejsilnějším možném složení, dokonce jsme některé hráče nechali doma, i proto jsem dneska byl náročný na výsledek. Měli jsme před soupeřem pokoru, ale dali jsme rychlé tři góly a zbytek zápasu jsme takticky zvládli. Pořád dokola se opakuji, ale výkon Matyáše v brance byl opět neskutečný. Kaňkou jsou jen zranění, nedohráli Chujac, Herman, Pawliczek ani Lukáš Peterka. Snad to nebude nic vážného a všichni budou na sobotu nachystaní."