Slezan ztratil dobře rozehraný zápas v Novém Jičíně, rozhodla třetí třetina

• sobota 14. září 2019
  • Jan Šimek

Opavští hokejisté si na první venkovní body budou muset počkat. V Novém Jičíně začali dobře, během utkání dvakrát vedli, jenže o nadějný náskok přišli a kvůli nepovedené třetí třetině prohráli v poměru 4:6.

2. kolo, sobota 14. 9. 2019

Ďáblové Nový Jičín

6:4 (1:2, 0:1, 5:1)

Branky a nahrávky: 7. Kobylík, 43. Králík (Tolokonnikov, Kafka), 45. Tolokonnikov (Slovák, Macuh), 47. Macuh, 51. Krupa (Pecha), 59. Králík (Rufer) – 5. Herman (Malina), 12. Šmíd (Hendrych), 28. Malina (Herman, Wolf), 57. Šmíd (Hendrych, Štindl). Rozhodčí: Čuňočka – Musil, Vašíček. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:1. Diváci: 348. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 5:3, 5:4, 6:4.

Loubal – Gřesík, Rufer, Adamík, Hruška, Pohl, Metelka, Kobylík, Tolokonnikov – Slovák, Kafka, Poruba, Králík, Pecha, Štefka, Palička, Macuh, Plitko, Irgl, Krupa.

Daňa – Ficek, Zouhar, Slavík, Zdeněk, Štindl, Peslar, Fedor, – kovařík, Malina, Kadula, Peterka, Rousek, Herman, Šmíd, Tomi, Wolf, Zelenkov, Černý, Pělucha, Hendrych.

Opava začala výtečně. Uběhly sotva čtyři minuty a skóre otevřel Herman. Vzápětí sice srovnal domácí Kobylík, jenže Slezané si vzali ještě v první třetině těsné vedení zpátky, když Šmíd vykoupal Loubala. Ještě veseleji bylo na střídačce Slezanu v polovině druhé části.

To Opavští v přesilovce ukázali parádní kombinaci, na jejímž konci byl Malina, jenž poslal výběr kouče Zdráhala do dvoubrankového trháku. Slezan šel do třetí části za slibného stavu 3:1, pak ale přišel totální výpadek a hra Opavy se sesypala.

Hned na startu třetí dvacetiminutovky totiž potrestal faul Tomiho v početní výhodě Králík a pouhé dvě minuty nato bylo po trefě Tolokonnikova vyrovnáno – 3:3. Hned vzápětí proměnil trestné střílení Macuh a pátý gól Ďáblů přidal Krupa.

Naději na bodový zisk Slezanům vrátil kontaktní brankou v čase 56:37 Šmíd, jenže Králík v závěru propálil Daňu a pojistil novojičínské vítězství v poměru 6:4.

Pavel Zdráhal (trenér Opavy): „Dvě třetiny jsme tady hráli skvělý hokej, nejlepší pod mým vedením. Zkrat ve třetí třetině si ale absolutně nedokážu vysvětlit.“