Slezan zvítězil v Přerově na nájezdy a vrací sérii do Opavy!

Zápas15.3.2015 | Filip Lefenda, Jaroslav Pazdera
/AKTUALIZOVÁNO/ – Třetí semifinálové utkání nabídlo podívanou, která musela pořádně zacloumat nervovou soustavou každého fanouška. Duel, jenž nabídl nespočet šancí a přesilových her, postrádal jediné - branky. Gólu se diváci nedočkali ani po sedmdesáti minutách hry a rozhodnout tak musely samostatné nájezdy. V těch uspěli na opavské straně s přehledem všichni tři hráči, konkrétně Polok, Měch i Wolf. Neskutečný výkon pak po celý zápas podával v brankovišti Dušan Šafránek.
SF3, neděle 15.3.2015
0:1sn(0:0, 0:0, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: Rozh. nájezd Měch. Rozhodčí: Dědek, Slavka – Kříž, Maťašovský. Vyloučení: 6:9. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 750. Střely na branku: 35:30. Průběh utkání: 0:1.
HC ZUBR Přerov: Vojtek – Pala, Osina, Zbořil, Polák, Vlček, Janota, Šťastný R., Andrýsek – Goiš, Sedlák, Šťastný D. – Popelka, Šebek, Dostálek – Procházka, Kolář, Sakrajda – Málek, Školoud, Kratochvíl Š.
HC Slezan Opava: Šafránek – Pavelek, Kysela, Tůma, Tichý, Mosler – Kocián, Měch, Vítek – Wolf, Chalupa, Baďura – L. Černý, Polok, Herman.

Komentář k zápasu

S cílem ukončit sérii a zajistit si tak finálovou účast vyrazili Zubři do třetího střetnutí proti Opavě. Trenéři Petr Dočkal a Daniel Faltýnek však museli oželet služby zkušeného beka Davida Kudělky, jež utrpěl v předchozím utkání zranění v dolní části těla a dostal volno.

Přerovu se hned po minutě hry naskytla možnost početní výhody, ale Chalupův prohřešek Polák ani Šebek potrestat nedokázali. Domácí byli střelecky aktivnější, ale i Opava dokázala zahrozit. Největší gólovou příležitost měl Herman, který se ze strany prosmýkl až před přerovského brankáře, ale Vojtek se překvapit nenechal.

Na druhé straně spálil dobrou příležitost k otevření skóre David Šťastný, jemuž se taktéž nepodařilo usměrnit kotouč do cíle určení, i proto první dvacetiminutovka skončila bez branek.

Zubři se zapotili hlavně ve druhé třetině, kdy museli přečkat 106 sekund dlouhé oslabení pět na tři. To, co se nepodařilo pořešit obráncům, vyřešil svými zákroky Vojtek.

Posléze si oba celky role vyměnily, ale ani žlutomodří svou výhodu zužitkovat nedokázali. Slezané se na zápas evidentně kvalitně připravili a jejich výkon podporoval i brankář Šafránek, který se zaskvěl zejména, když lapil jistý gól Koláře.

Přerovští se i ve třetí třetině tlačili do zakončení, ale bez kýženého efektu. Duel přes prodloužení dospěl až do samostatných nájezdů. V nich byli nakonec šťastnější hosté, kteří měli stoprocentní úspěšnost a odvrátili tak svůj konec sezony minimálně do úterý, kdy je na programu čtvrtý duel.

Ohlasy trenérů

Daniel Faltýnek (HC ZUBR Přerov): „Hráčům nemůžeme dnes nic moc vytknout. Možná jen to, že musíme více střílet. Chuť vyhrát rozhodně byla, ale někdy to tak je, že bušíte do soupeře a nic tam nespadne. Ani z těch vyložených šancí. Nájezdy už byly loterií kdo s koho. Jdeme dál a uděláme všechno pro to, abychom v úterý v Opavě vyhráli.“

David Musial (HC Slezan Opava): „Jsme šťastní, že jsme sérii vrátili do Opavy. Hráli jsme to, co jsme si řekli v kabině. Dobře jsme pokrývali střední a obranné pásmo, a když se naskytla možnost, šli jsme do útoku. Výborně nám zachytal Dušan Šafránek. Kluci chtějí a jdou do toho, všichni se těšíme na úterní zápas.“


Aktuálně na webu