Střeleckou formu Znojma odnesla po Kometě i Opava

Zápas18.9.2009 | Filip Lefenda
Ve 3. kole extraligy juniorů hostila Opava na svém ledě tým Orlů ze Znojma. Znojemští v minulém kole rozstříleli přemožitele Opavy z prvního kola Kometu Brno na jejím ledě 9:2. I v Opavě se tak daly čekat gólové hody. A branky skutečně padaly, většina však bohužel do opavské sítě. Slezan tak před domácím publikem opět nebodoval, když podlehl střelecky produktivnímu Znojmu v poměru 2:10. Další duel čeká opavskou juniorku již v sobotu na ledě Třince.
3.kolo, pátek 18.9.2009
2:10(1:3, 0:2, 1:5)
Branky: 20. Džemla (Herman, Mlýnek), 46. Novák (Kukla, Herman) - 4. Havlík (Sikela), 11. Trojan (Lattner), 14. Schneider (Piskoř, Jarůšek), 24. Trojan (Kovalský), 39. Lattner (Bartoš), 44. Havlík (Sikela), 47. Trojan (Kovalský), 54. Jarůšek (Schneider), 56. Kovalský (Dufek), 57. Jarůšek. Rozhodčí: Mrkva - Rychlý, Jureček. Vyloučení: 8:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 80. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:6, 2:6, 2:10.
HC Slezan Opava: Trenčan - Kysela, Rýpar, Hartmann, Vitásek, Mosler, Žídek, Kukla, Dohnal - Vaněk, Herman, Novák, Vitek, Koschatzký, Baďura, Džemla, Slanina, Wittek, Mlýnek.
HC Znojemští Orli: Kameš - Opalek, Pospíšil, Dufek, Kusák, Latner, Pláněk, Stehlík, Lattner - Bartoš, Vysloužil, Fára, Havlík, Piskoř, Horváth, Trojan, Schneider, Kovalský, Süsser, Sikela, Jarůšek.

Komentář k zápasu

Opavští se oděli do bílých dresů, hosté ze Znojma hráli v červených. Už od úvodních minut bylo zřejmé, že aktivnějším celkem budou Orli. Ti si ve 4. minutě vypracovali velmi nebezpečnou šanci, když Sikela pálil z bezprostřední blízkosti jen těsně vedle levé tyče. Ještě v té samé minutě šlo ale Znojmo do vedení, když se prosadil Havlík. V 9. minutě jsme byli svědky vzájemné potyčky mezi domácím Koschatzkým a hostujícím Piskořem. Oba týmy tak hrály na dvě minuty ve čtyřech. Znojmo využilo většího prostoru na ledě a vstřelilo svou druhou branku. Pohlednou akci založil Trojan,který posunul do volného prostoru na Lattnera. Ten však nevystřelil, ale nahrál před odkrytou část branky zpět Trojanovi a ten doklepl puk do prázdné klece. Hosté navíc pokračovali v tlaku i nadále. Ve 14. minutě se radovali Orli potřetí. Úspěšným střelcem byl tentokrát Schneider. Slezanu se podařilo v samém závěru prvního dějství alespoň snížit. A když v samém závěru, tak doslova! V čase 19:59 překonal Džemla Kacetla a už se ani nevhazovalo.

Ve druhé dvacetiminutovce padaly branky pouze do jedné sítě. Byla to ta za Trenčanovými zády. Ve 24. minutě ujel po pravé straně Kovalský, který z úhlu přihrál před bránu na Trojana. Ten chtěl pravděpodobně zamířit k levé tyči, avšak střela mu nesedla a puk pomalu zamířil na druhou stranu brány. S tím Trenčan nepočítal a puk mu tak paradoxně zamířil do protipohybu. Poté následovala klidnější pasáž hry, která byla kouskována častým vylučováním. Jedno takové vyloučení potkalo i Opavu, když byl vyloučen Baďura. Hosté svou výhodu jednoho muže v poli dokonale zužitkovali a zvýšili své vedení na 1:5. Branku zaznamenal Lattner.

V poslední třetině padlo nejvíce branek. Ve 44. minutě se trefil opět Havlík. O dvě minuty později sice snížil Patrik Novák na 2:6, ale to bylo ze strany Slezanů vše. Naopak Znojmo šetřit síly nehodlalo a pokračovalo ve svém brankostroji. Ve 47. minutě překonal Trenčana Trojan a zkompletoval tak svůj hattrick. V 54. minutě zvyšoval na 2:8 Jarůšek. O dvě minuty později bylo Slezanu ještě hůře, trefil se Kovalský. Minutu na to dokonal dílo svým druhým gólem Jarůšek a stanovil tak konečný výsledek střetnutí. Opava podlehla Znojmu 2:10.


Aktuálně na webu