Třetí výhra v řadě! Opava přetlačila Nový Jičín

• sobota 19. října 2019

Parádní práce! Opavští hokejisté si po Moravských Budějovicích a Kopřivnici poradili i s Novým Jičínem. Výhra se sice nerodila lehce, v závěru druhé třetiny ji ale vystřelili Hendrych se Zdeňkem.

11. kolo, sobota 19. 10. 2019

2:0 (0:0, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 36. Hendrych (Zdeněk, Ficek), 40. Zdeněk (Šindelář, Malina) . Rozhodčí: Novák – Konvička, Dohnal . Vyloučení: 7:6 . Využití: 1:0 .

Daňa (Lamla) – Ficek, Zdeněk, Slavík, Šindelář (C), Chalupa (A), Peslar, Zouhar – Kovářík, Kysučan, Malina, Cihlář, Peterka, Štindl, Pělucha, Wolf, Herman (A), Černý, Rousek, Hendrych

Loubal (Palička) – Tomeček, Hruška (C), Holáň, Rufer, Kobylík, Tolokonnikov, Metelka – Macuh, Plitko, Palička (A), Slovák, Pecha, Poruba, Kafka, Kočica, Štefka, Hilšer, Krupa

Úvod utkání vyšel o něco lépe hostům z Nového Jičína, ale vážněji domácí branku ohrozit nedokázali. A tak jako první mohl skóre utkání otevřít Černý, který ale ve vyložené šanci branku přestřelil. Poté měli Ďáblové možnost přesilovky, tu ale proměnit nedokázali. Ve druhé částí první periody kotouč pravidelně měnil svého majitele. Velkou šanci měl ještě 20 sekund před první sirénou z dorážky Cihlář, vychytal jej ale Loubal. A tak se do kabin odcházelo za nerozhodného stavu.

Ten vydržel dlouho i ve druhé třetině - Macuha totiž vychytal Daňa lapačkou, následně Ďáblové neproměnili přesilovou hru. Dostali ovšem druhou příležitost a vypadalo to, že půjdou do vedení. Pecha totiž mohl zakončovat do téměř prázdné branky, Daňu ale na poslední chvíli v brance zastoupil Chalupa.

Necelé 4 minuty před koncem druhé dvacetiminutovky se opavští fanoušci konečně dočkali. Zdeňkovo nahození od modré tečoval tělem Hendrych a Opava vedla. 21 sekund před koncem druhé třetiny bylo na opavském zimáku ještě veseleji. Zdeněk vypálil z levého kruhu a Opavští vedli o dvě branky.

V poslední třetině se Nový Jičín snažil o vyrovnání, Slezan ale pozorně bránil. Navíc mohl udeřit ve vlastním oslabení, Štindl ale z brejku vůbec netrefil zařízení. Uklidnění do opavských řad mohl přinést Wolf, z nařízeného trestného střílení ale do opavských řad uklidnění nepřinesl. A tak to ještě hosté zkoušeli v šesti, skóre už se ale neměnilo a Opava bere další tři body.

Pavel Zdráhal (trenér Opavy): "Nejcennější výhra letošní sezóny. Nový Jičín byl před utkáním před námi, ale i tak jsem cítil, že jsme lepší tým. Přesto nás Jičín v momentech přehrával a rozhodně nebyl horším týmem. Nás naštěstí opět držel brankář. Dali jsme šťastný gól, který nás uklidnil, a druhá trefa přišla z parádní přesilovky. Třetí třetinu jsme sehráli dobře."