Urputný boj s Jičínem Slezan zvládl za dva body, nájezdy rozhodl Rousek

• středa 22. prosince 2021

Vyrovnaný předvánoční duel skončil vítězstvím opavského Slezanu. Ten doma s Novým Jičínem dvakrát prohrával, poslední branku dokonce inkasoval v čase 57:28, ani tak se ale nezvzdal. V 59. minutě vyrovnal Jan Vašenka a o osudu utkání musel rozhodnout až Tomáš Rousek v nájezdech. Slezan tak z duelu bere dva body.

25. kolo, středa 22. 12. 2021

4:3sn (1:0, 0:2, 2:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 4. Wolf (Šindelář, Malina), 55. Malina, 59. Vašenka (Beránek, Zapletal). Rozhodující nájezd: Rousek. - 31. Gebauer (Flok), 37. Kořenek (Štefka), 58. Kořenek (Hruška, Flok). Vyloučení: 5:5, využití 0:1. Diváci: 230. Rozhodčí: Škach – Vengřín, Kořistka.

Piták (Baldik) – Ficek, Šindelář (C), Věntus, Zapletal, Thiel, Kocián, Zelenka, Zouhar – Horný, Peterka, Krupa, Beránek, Kadula, Wolf (A), Vašenka, Malina, Rousek, Buršík, Římský Trenér: Aleš Tomášek

Galuška (Šimonů) – Adámek, Kuboš, Hruška, Foltýn, Kožený, Andrýsek – Konečný, Gebauer, Maliník, Lehečka (C), Zdeněk, Sluštík, Flok, Štefka, Kořenek Trenér: Kamil Gebauer

Předvánoční utkání začalo pro Opavu tím nejlepším možným způsobem. Už ve čtvrté minutě totiž skóre zápasu otevřel domácí kanonýr Petr Wolf. Ten využil střely Jiřího Šindeláře, která se mu odrazila přímo na hůl. To bylo ale ze strany Opavských na dlouhou dobu vše. Slezan pak šel dvakrát ven, největší šanci na vyrovnání měl Foltýn, který tváří v tvář Pitákovi neuspěl. Pak ještě jel sám Gebauer, k nevíře všech přítomných ale po jeho kličce kotouč v síti neskončil. A tak mohli domácí udeřit podruhé, znovu to byl Petr Wolf. Ten si na útočné modré našel dloubák z vlastní třetiny, ale na Galušku si podruhé nepřišel. Po dvaceti minutách tak Slezan vedl 1:0.

Po změně stran měl Slezan k dispozici tři po sobě jdoucí přesilovky. Jenže výraznější příležitosti nepřicházely. A tak přišel – zřejmě zasloužený – trest. Maliníkův únik byl pro domácí ještě varováním, se kterým si dokázal poradit Dominik Piták. Ten už však nestačil o čtyři minuty na střelu Gebauera, jenž zužitkoval povedenou přihrávku Floka. Strhnout vedení na stranu Jičína pak hned mohl Sluštík, který neúspěšně zakončoval pohlednou kombinaci. Nový Jičín to ale mrzet nemuselo. V čase 36:17 totiž překonal celou obranu červenobílých Kořenek a bylo to 1:2. Odpověď mohla přijít v další přesilovce, jenže snahu o opavské dorážky, zřejmě předčasně, utnul sudí Škach, kterému se kotouč ztratil z dohledu.

Třetí část hry opavským fanouškům naservírovala bezpochyby nejzajímavější dění. Velkou šanci ke srovnání měl Wolf, ten ale promáchl kotouč, který se od zadního mantinelu odrazil po střele Adama Zouhara. V 53. minutě šla Opava ven a nevypadalo to vůbec dobře. Jenže pak přišla neslavná chvíle Petra Galušky. Jičínský brankář jel rozehrát kotouč, ale namazal jej přímo na hůl Vlastimila Maliny a ten se z mezikruží nemýlil – 2:2. Jenže Opava šla znovu ven a v čase 57:28 dal z přesilovky zdánlivě rozhodující branku Kořenek. Ale Opava se nevzdala a za pouhou půl minutu se dočkala vyrovnání z hole Vašenky na 3:3. Rozhodnout tak muselo až prodloužení.

V něm Flok sice hned v úvodu napálil tyč a Jičín si pak vypracoval i nějaké další náznaky šancí, jenže rozuzlení nepřišlo. Toho se fanoušci dočkali až v nájezdech, které rozhodl Tomáš Rousek. Opava tak bere dva body.

Aleš Tomášek (trenér Opavy): "Utkání se mi těžko hodnotí, dva body nám dnes spadly do klína jen díky tomu, že Jičín hrál stejně hloupě, jako my. Hokej z naší strany nebyl dobrý, nejsem z toho nadšený. Před Vánocemi jsou z toho pro nás velmi dobré dva body, ale to je tak vše. Život nám strašně komplikovala nefungující tabule. Hlasatel hlásil celkem dobře, ale nevěděli jsme přesně, jak dlouho jsme na ledě a podobně. Pro oba týmy to bylo stejné, jednoduché to ale nebylo."