Úspěšná premiéra, Slezan zdolal havířovskou juniorku

• pátek 14. srpna 2020

Úvodní test hokejistům Slezanu vyšel. Na vlastním ledě si Opava poradila s junirokou havířovského AZetu, kterou Slezan zdolal 2:0. Čistým kontem se navíc blýskl brankář Baldík.

příp., pátek 14. 8. 2020

2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

AZ Havířov U20

Branky a nahrávky: 2. Vaněk (Gulda), 54. Gulda (Šindelář).

Baldík (Piták) – Kunc, Mladenka, Chalupa (A), Zouhar, Šindelář (C), Slavík – Wolf, Malina, Herman, Žídek, Kovářík, D. Gulda, Vaněk, Štindl, Seidler, Urban, P. Gulda, Kadula.

Štipčák (Novák) – Zmarzlak, Thiel, Kuboš, Kočí, Ketner, Mituchovič, Křivohlávek, Korytko – Petriska, Mastič, Bochnak, Vašenka, Byčkov, Pastor, Fojtík, Tomeček, Horvát, Gergel, Svoboda, Revaj, Děžnar.

Slezané do utkání nastoupili se všemi nováčky, v brance se od úvodní minuty představil golman Jan Baldík. Na úvodní branku přítomní diváci nemuseli čekat příliš dlouho, pohlednou kombinaci Opavy úspěšně zakončil Rostislav Vaněk. Zbylá část periody byla i přes mírnou herní převahu Slezanu na šance skoupá, dvě početní výhody domácího celku zůstaly nevyužity.

V podobném duchu se nesla i prostřední část hry. I v ní diváci sledovali spíše bojovný hokej, šancí bylo na obou stranách poskvornu. Šance mladých Havířovanů spolehlivě likvidoval Baldík, na druhé straně se podobně suverénním výkonem prezentoval Štipčák. Po čtyřiceti odehraných minutách tak i nadále svítil na tabuli stav 1:0.

I třetí třetina se nesla především ve znamení urputného boje ve střední třetině. Přeci jen se ale Opavští ještě branky dočkali. Šindelářovo nahození od modré nechytatelně tečoval Dennis Gulda a rázem to bylo o dvě branky. Hosté to ještě zkoušeli v šesti, ale ani jejich závěrečné snažení kýžené branky nepřineslo.

Aleš Tomášek (trenér Opavy):"Soupeř nás donutil bruslit, vítězství se na úvod určitě počítá. V první třetině jsme šli do vedení, ve druhé periodě jsme měli několik vyloučení a soupeř měl možná i trochu více ze hry. Ke konci byly šance na obou stranách, my jsme dali trochu se štěstím druhou branku. Co se týče brankářů, Honza Baldík samozřejmě podal výborný výkon, ale na tréninku vypadají dobře všichni tři. Uvidíme, jak se nám to do sezony vyvrbí."