J i h l a v a - Zlepšený výkon ze zápasu proti Chomutovu potvrdila Opava i na Horáckém zimním stadionu v Jihlavě. Domácí Duklu dokázala zaskočit v úvodu první i třetí třetiny a přestože bylo utkání neuvěřitelně rozdrobeno množstvím vyloučení, hráči Slezanu podali velmi dobrý výkon. Domácím se podařilo srovnat na 2:2 až 70 vteřin před koncem, ale vítězství na stranu Opavy strhnul v poslední minutě prodloužení Pavel Šebesta. Trest do konce utkání dostal brankář Roman Šlupina a poprvé se tak v prvoligovém zápase představil mladík Krejčí, byť na jedinou minutu.
7.kolo, sobota 4.10.2003
2:3p
29. Hlouch (Lupač), 59. Kaňkovský (Čachotský, Altrichter) - 1. Sochorek (Šebesta, Suchánek), 41. Prokop (Šebesta, Mocek), 64. Šebesta (Vosátko). Rozhodčí: Ondřej - Havlín, Kureš. Vyloučení: 9:13, navíc Rytnauer 5 min. a do konce - Šlupina 10 min. OT a do konce. Využití: 0:0. V oslabení: 1:2. Diváci: 1942.
HC Dukla Jihlava: Suchan - Ševčík, Staněk, Kolafa, Šefčík, Lupač, Morava - Hlouch, Bakus, Rytnauer - Jantovský, Altrichter, Sklenička - Čachotský, Kaňkovský, Říha - Cmunt
HC Slezan Opava: Šlupina (64. Krejčí) - Přibyla, Prokop, Vosátko, Ručka, Ptáček, Mocek, Vnenk - Suchánek, Sochorek, Šebesta - Komínek, Najdek, Mikšan - Lhotský, Harazím, Duba - Kříž, Zdeněk

Komentář k zápasu

Stejně jako v minulém domácím zápase proti Mladé Boleslavi i v sobotu předvedli jihlavští hokejisté velice špatný vstup do utkání. Už po třiceti sekundách totiž Dukla prohrávala 0:1. Domácího brankáře Jaroslava Suchana překonal svou dorážkou opavský Dalibor Sochorek.

O dalších dvacet sekund později mohlo být vyrovnáno. Rozhodčí Ondřej totiž po faulu na jihlavského Altrichtera nařídil trestné střílení! K jeho exekuci se postavil kapitán Dukly Oldřich Bakus, jeho střela z prostor mezi kruhy však prolétla pouze kolem pravé tyče branky hostujícího týmu. I v dalších minutách se pokračovalo v oboustraně útočném hokeji. Ve třetí minutě si Suchana položil hostující forward Najdek, ale puk do prázdné klece nezasunul.

V deváté minutě zahrozil z protiútoku Hlouch, ale jeho střelu zastavila tyč. V patnácté minutě byl za faul loktem vyloučen na 5 minut + do konce utkání jihlavský Rytnauer. Opava se však o možnost petiminutové přesilovky připravila sama, když o půl minuty později putoval za katr obránce Prokop. Při hře čtyř proti čtyřem vysunul přesným pasem Říhu Morava, ale mladé křídlo jihlavského třetího útoku opavského Šlupinu nepřekonalo. A tak se do kabin odcházelo po první dvacetiminutovce za stavu 0:1.

Druhá třetina byla ve znamení vyloučení. Rozhodčí Ondřej nastavil pro mnohé nepochopitelný metr a během dvaceti minut vyloučil 13 hokejistů. Ve 25. minutě vyfasoval deset minut dokonce i opavský gólman Šlupina. O tři minuty později, v době kdy hrála Dukla oslabení, ujel jihlavský Roman Hlouch a hezkým blafákem vyrovnal.

Ve 32. minutě nejprve byl za sekání vyloučen Šlupina a o půl minuty později na trestnou lavici zamířil i Komínek. Domácí tak dostali možnost sehrát dvounásobnou přesilovku. Během ní však na branku hostů vystřelili pouze jedinkrát. A i proto svítil na ukazatelu skóre po dvou třetinách stav 1:1.

Do úvodu třetí části nastoupila obě mužstva na led v trochu netradiční podobě. A to ve třech hráčích. Když se z trestné lavice vrátil Altrichter a Opava tak hrála v oslabení, ujela dvojice hostujících hráčů Pavel Šebesta - Petr Prokop. A i přesto, že druhý jmenovaný se k pořádné střele nedostal, puk i s jihlavským gólmanem Suchanem skončil za brankovou čárou.

Po vedoucím gólu se hosté zatáhli dozadu a pozornou obranou úspěšně odráželi všechny útočné pokusy domácích. To jim vydrželo až do 59. minuty. V době, kdy do konce třetí třetiny chybělo 70 sekund našel Čachotský mezi kruhy Petra Kaňkovského a ten přesnou ranou trefil horní růžek Šlupinovy branky. O definitivním výsledku utkání tak muselo rozhodnout až prodloužení.

Pokud se způsob rozhodování rozhočího Ondřeje ve druhé třetině zdál někomu podivný, v nastaveném čase asi z údivu nevyšel. Hlavní příčinou byla 64. minuta utkání. V ní sudí nejprve velice přísně vyloučil opavského Ptáčka a poslal tak v prodloužení hosty do tří. Poté vyfasoval trest do konce utkání gólman Šlupina a do branky tak místo něj musel zcela studený junior Radek Konečný. Toto obrovské oslabení hlavní arbitr zápasu vykompenzoval o 24 sekund později na druhé straně hřistě. Zde uznal rozhodující gól, který padl po odpískání a navíc ve chvíli, kdy na ledě ležel zraněný Roman Hlouch. Hrdinou okamžiku se stal Pavel Šebesta, který tak měl podíl na všech brankách svého mužstva.

Ohlasy trenérů

Milan Chalupa (Opava): "Samozřejmě každého dílčího úspěchu, za který body z Jihlavy považuji, si strašně ceníme. My jsme zde chtěli hrát aktivně, což jsme od začátku dokazovali. Domácí byli trochu nervózní, možná si mysleli, že nás budou od úvodu přehrávat. Kdybych mohl hodnotit rozhodčí, tak k nim asi taky něco řeknu. Ale to bohužel nesmím. TEN ČLOVĚK, když to řeknu takhle, se asi největší měrou zasloužil o to, že to nebyl hezký hokej. Z utkání udělal vlastně vyloženě guláš. Já tak mohu pouze klukům poděkovat za dva body. Víc k tomu nemám, protože to nemá cenu hodnotit."

Petr Vlk (Jihlava): "Věděli jsme, že to dnes nebude jednoduché utkání, protože Opava je nepříjmený soupeř. Přesto naši kluci nepřistoupili do toho zápasu tak, jak by se mělo. To není otázka rozcvičení, to je otázka vůle: Začít ten zápas už na plno soustředěný. To jsme tam dnes neměli. Ale zase na druhou stranu, tak jak se ten zápas vyvíjel, je ten bod pro nás zlatý."


Aktuálně na webu