V zápase s Valašským Meziříčím byla Opava lepším týmem, přesto prohrála

Zápas21.12.2012 | Filip Lefenda
V posledním předvánočním utkání hostila Opava na svém ledě celek posledního Valašského Meziříčí. Domácí hokejisté svého soupeře zejména ze startu duelu po většinu času doslova drtili, hosty však držel skvěle chytající Slovák, který měl rovněž dobře postavenou bránu, když hned několikrát zvonila branková konstrukce. Bobři hrozili převážně z brejků a udělili Slezanu lekci z produktivity. Nakonec se hosté radovali z výhry 2:5, dění na ledě ale výsledku vůbec neodpovídalo.
27.kolo, pátek 21.12.2012
2:5(0:0, 1:4, 1:1)
Branky a nahrávky: 27. Pavelek (Mlýnek, Kocián), 45. Mlýnek (Mosler, Vítek) - 21. Ambruz (Schejbal, Slovák), 26. Heža (Varga Dav.), 31. Lehečka (Varga Dav., Heža), 37. Heža (Lyzák, Lehečka), 60. Coufal (Ambruz). Rozhodčí: Koliba - Moravec, Štěpán. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 350. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4, 2:5.
HC Slezan Opava: Šafránek – Vrabel, Galvas, Tichý, Tuma, Kukol, Mosler, Bednárek – Mlýnek, Džemla, Měch, Herman, Vítek, Vlašánek, Pavelek, Kocián, Wolf, Černý, Svoboda, Chalupa.
HC Bobři Valašské Meziříčí: Slovák – Heča, Kolovratník, Kvapil, Lyzák, Maršálek, Mikel, Schejbal, Vajda - Ambruz, Bokroš, Coufal, Heža, Lehečka, Machala, Martiník, Prycl, Smetana, Mar. Varga, Mir. Varga, D. Varga.

Komentář k zápasu

První velkou šanci si vypracovali hosté, Bokroš ale nedokázal v rychlosti překonat Šafránka. Poté již následoval domácí tlak, když Opava svého soupeře uzavřela v pásmu a vypracovala si hned několik dobrých možností. Skrumáž před brankou mohl ve vedoucí branku přetavit Chalupa, nestalo se však. Posléze motali hlavy valašských hráčů Měch s Pavelkem, ani toto snažení ale změnu skóre nepřineslo. Poté šli Slezané do čtyř, oslabení však Opava zvládla. Následně to byla sama Opava, kdo obdržel výhodu dvou přesilových her, domácí se však neprosadili.

Začátek druhé periody se nesl ve znamení studené sprchy, když se přesnou ranou zápěstím trefil Martin Ambruz. O pět minut později navýšil náskok Bobrů Oldřich Heža. Na tento gól dokázala Opava okamžitě odpovědět, na konci pohledné akce stál Zdeněk Pavelek a bylo to opět o jednu branku. Ne však na dlouho. Poté, co se ve 31. minutě otřela Wolfova střela o tyčku, se dostali do protiútoku hosté, kteří se zásluhou Jakuba Lehečky ujali opět dvougólového náskoku. Ve 36. minutě byl před bránou podražen Herman a rozhodčí nařídil trestné střílení. Opavský forvard ale nabízenou možností pohrdl. Přišel tak znovu úder na druhé straně, když se podruhé v utkání prosadil Oldřich Heža.

Třetí třetinu zahájila Opava dalším velkým tlakem, ke kterému dopomohla Slezanům přesilovka. V té se domácí neprosadili, povedlo se to až chviličku po návratu vyloučeného Heži. Autorem branky na 2:4 byl Michal Mlýnek. Další trefy už ale Slezan nepřidal, přestože v 59. minutě zvonila další tyč Slovákovy svatyně. Naopak to byli hosté, kdo využil čtyři vteřiny před koncem domácí hru bez brankáře a stanovil tak koneční výsledek na 2:5. Do střelecké listiny se zapsal Viktor Coufal.

Ohlasy trenérů

Karel Suchánek (trenér, HC Slezan Opava):
Z naší strany se jednalo o absolutně nepovedené utkání, na které budeme chtít velice rychle zapomenout. Chtěl bych fanouškům popřát hezké svátky. Mysleli jsme, že jim je dnes trochu zpříjemníme, ale bohužel, takový je sport.


Aktuálně na webu