Angažmá v Opavě? Je to pro mě výzva. Na práci se těším, hlásí Hulva

A team HC Slezan2.8.2016 | Redakce
Má toho za sebou dost. Dva roky strávil v polských Tychách, čtyři sezony působil na Slovensku, kde dokonce s Košicemi získal mistrovský titul. Naposledy působil v mládeži Vítkovic a v loňské sezoně krátce vypomohl druholigové Karviné. Teď se ostřílený kouč Pavel Hulva vrátil zpátky domů do Opavy.

„Je to pro mě trošku nostalgické, protože jsem tady byl naposledy před deseti lety. Byl jsem v zahraničí, na Slovensku a tak dále. Posledních pět let jsem působil ve Vítkovicích u mládeže,“ připomíná opavský kouč.

„Musím říct, že práce u mužů mě láká. V mládeži totiž byly některé věci, které mi až tak neseděly. Těším se na tuhle práci. Navíc je to doma, za což jsem rád,“ přiznává Pavel Hulva.

Angažmá v Opavě je pro něj specifické. „Je to pro mě výzva, protože v klubu jsou lidé, kteří to chtějí dělat dobře. I když vím, že to bude těžké, protože ve třídách chybí děti. Na druhou stranu se ale dělají nábory a další věci. Vidím, že do toho jdou po hlavě. Je tady Rosťa Haas, což je opavský srdcař. Vnímám to dobře,“ tvrdí.

Slezan je na ledě. Na úvodním tréninku nechyběly nové tváře »

Na střídačce bude mít k po ruce coby hrajícího asistenta zkušeného zadáka Davida Galvase. „Schválně jsem si jej vybral, protože ho znám už dlouhé roky. Trénoval jsem ho už ani nebudu říkat před kolika lety. Je to strašně dávno,“ směje se Hulva.

„Nebylo to jen v Opavě, ale i v Tychách. Vím, že charakterově je to super kluk a všechny zná. Do začátku mi tím hodně pomůže. Už ani nechtěl hrát, ale přemluvil jsem jej. Věřím, že bude platným článkem mužstva. Nejen, že bude trenér, ale i ten, který naši hru zvedne,“ dodává.

Na led bude s týmem chodit také druhý mohykán Zdeněk Pavelek. „Je to s ním složitější, protože nemá až tolik času. Na druhou stranu chci, aby hráli hráči, kteří se tomu budou věnovat víceméně naplno. Uvidíme v srpnu, jak to s ním bude. Kdyby trénoval, výkonnostně by na to určitě měl,“ má jasno Hulva.

„V poslední době tady hrál na pozici obránce, ale já bych jej chtěl znovu zařadit do útoku. Takhle jsme se domluvili. V srpnu bude s námi na ledě, a pak uvidíme, zda do toho ještě půjde, nebo ne,“ uzavírá nový kouč Opavy.


Aktuálně na webu