90. léta: nejprve málem krach, potom postup do extraligy!

Na začátku devadesátých let se po změně poměrů a oddělení hokejového klubu od tělovýchovné jednoty Slezan ocitl opavský hokej na pokraji krachu. Spásou byl až příchod podnikatele Radima Masného, které v létě 1995 vyhlásil snahu do dvou let napodobit opavský fotbalový klub a získat pro město nejvyšší hokejovou soutěž. Podařilo se to už za rok!

Základní část sezony 95-96 vyhrál Slezan s náskokem dvou bodů nad Přerovem. Ve čtvrtfinále play-off, které se hrálo na dva vítězné zápasy, vyřadila Opava Prostějov po výsledcích 3:0 a 2:0.

Rostislav Haas v brance byl oporou i v semifinále, kde jsme přehráli Písek 4:3 a 4:1 a postoupili do baráže, kde nás kromě Přerova čekala Kometa Brno a Pardubice.

Baráž skončila největším úspěchem novodobé historie opavského hokeje, kdy jsme dokázali vyhrát osm zápasů v řadě a zajistili si postup do extraligy. Sezonu vyšperkoval Rostislav Haas oceněním pro nejlepšího hráče 1.ligy a Dalibor Římský místem v play-off.